Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Zmarł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie – poinformowała w mediach społecznościowych placówka.
Zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa

Źródło: UM Rzeszowa

W czwartek (16.05.),  w wieku 63 lat zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa, od 2021 roku dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko - człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia i przesyłamy słowa wsparcia - napisał w mediach społecznościowych Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

- Kochał sport, szczególnie piłkę nożną, był wielkim fanem Stali Rzeszów. Pomagał wszystkim klubom sportowym, ale Jego oczkiem w głowie zawsze była także edukacja dzieci i młodzieży, dlatego tak wiele radości sprawiała Mu praca dyrektora Elektronik - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie - żegna Stanisława Sienko prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, dodając: "Panie Prezydencie, Stanisławie, dzięki Tobie Rzeszów jest dziś pięknym, nowoczesnym miastem!”.

Stanisław Sienko urodził się 14 września 1960 roku w malowniczym miasteczku Dynów, położonym w województwie podkarpackim. Swoją edukacyjną drogę związał z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie zdobył wiedzę i umiejętności, które później pozwoliły mu na dynamiczną karierę zawodową.

Przez czternaście lat Stanisław Sienko pełnił funkcję zastępcy prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Jego zaangażowanie i wkład w rozwój miasta były powszechnie doceniane. W lutym 2021 roku Sienko postanowił jednak zakończyć swoją długoletnią służbę w ratuszu i podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Niedługo po odejściu z Ratusza, Sienko objął stanowisko zastępcy dyrektora laboratorium w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Jego doświadczenie i kompetencje szybko znalazły uznanie w nowym środowisku pracy.

Nieco później, Stanisław Sienko wziął udział w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, z którego wyszedł zwycięsko. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Nowosielską, która przez dwa lata pełniła obowiązki dyrektora po przejściu na emeryturę swojego poprzednika. Nowa funkcja pozwoliła Sienko na kontynuowanie swojej kariery w obszarze edukacji, gdzie jego umiejętności zarządzania i wiedza techniczna będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju szkoły.
 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama