Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Zmarł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie – poinformowała w mediach społecznościowych placówka.
Zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa

Źródło: UM Rzeszowa

W czwartek (16.05.),  w wieku 63 lat zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa, od 2021 roku dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko - człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia i przesyłamy słowa wsparcia - napisał w mediach społecznościowych Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

- Kochał sport, szczególnie piłkę nożną, był wielkim fanem Stali Rzeszów. Pomagał wszystkim klubom sportowym, ale Jego oczkiem w głowie zawsze była także edukacja dzieci i młodzieży, dlatego tak wiele radości sprawiała Mu praca dyrektora Elektronik - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie - żegna Stanisława Sienko prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, dodając: "Panie Prezydencie, Stanisławie, dzięki Tobie Rzeszów jest dziś pięknym, nowoczesnym miastem!”.

Stanisław Sienko urodził się 14 września 1960 roku w malowniczym miasteczku Dynów, położonym w województwie podkarpackim. Swoją edukacyjną drogę związał z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie zdobył wiedzę i umiejętności, które później pozwoliły mu na dynamiczną karierę zawodową.

Przez czternaście lat Stanisław Sienko pełnił funkcję zastępcy prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Jego zaangażowanie i wkład w rozwój miasta były powszechnie doceniane. W lutym 2021 roku Sienko postanowił jednak zakończyć swoją długoletnią służbę w ratuszu i podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Niedługo po odejściu z Ratusza, Sienko objął stanowisko zastępcy dyrektora laboratorium w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Jego doświadczenie i kompetencje szybko znalazły uznanie w nowym środowisku pracy.

Nieco później, Stanisław Sienko wziął udział w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, z którego wyszedł zwycięsko. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Nowosielską, która przez dwa lata pełniła obowiązki dyrektora po przejściu na emeryturę swojego poprzednika. Nowa funkcja pozwoliła Sienko na kontynuowanie swojej kariery w obszarze edukacji, gdzie jego umiejętności zarządzania i wiedza techniczna będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju szkoły.
 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama