Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

"Otwórz przede mną świat" piknik MOPS na Farmie Rzeszowskiej

Podziel się
Oceń

W sobotę (25.05.) na Farmie Rzeszowskiej odbyło się spotkanie rekreacyjno-sportowe pt. "Otwórz przede mną świat" organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Jednym z celów spotkania było zwrócenie uwagi na potrzebę i ważność pełnienia roli rodziny zastępczej.
"Otwórz przede mną świat" piknik MOPS na Farmie Rzeszowskiej
Więcej zdjęć z pikniku MOPS na Farmie Rzeszowskiej w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Dziś na Farmie Rzeszowskiej odbyło się spotkanie rekreacyjne dla rodzin zastępczych. Podczas wydarzenia celebrowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Samo święto, które kalendarzowo wypada 30 maja, zostało uchwalone 24 maja 2006 roku, by popularyzować rodzicielstwo zastępcze w Polsce. Rodziny zastępcze wychowują dzieci, których rodzice nie chcą lub z innych przyczyn nie mogą się nimi zajmować. 

Pomysł na pomoc

Głównym celem spotkania było zapewnienie poczucia wyjątkowości, zrelaksowania i zaopiekowania się przybyłym rodzinom zastępczym. Na spotkaniu obecni byli organizatorzy wydarzenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również radni: Mirosław Kwaśniak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Sławomir Gołąb. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIKNIKU:

- Promujemy ideę rodzicielstwa zastępczego. Chcemy, aby jak najwięcej rzeszowskich rodzin zainspirowało się tą myślą i podjęło wyzwanie stworzenia dzieciom nowego domu - mówi Joanna Wisz, pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Samo wydarzenie, jakim było dzisiejsze spotkanie rekreacyjno-sportowe nie było jednorazową akcją organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Jest to cykl działań. Planujemy w tym roku zorganizować kina letnie, a także mamy plany już na grudzień. Chcemy również zorganizować pikniki rodzinne, które miałyby się odbyć w te wakacje. Chcemy organizować takie wydarzenia, w miejscach, w których mamy przestrzeń. Podczas takich wydarzeń zachęcamy do podjęcia się wyzwania zostania rodzinami zastępczymi. O wszystkim informujemy, o uprawnieniach, obowiązkach oraz o całej procedurze zostania rodziną zastępczą. Szukamy dużej liczby osób, które podjęłyby się tego wyzwania. Szukamy rodzin, które są na tyle odważne i mają na tyle miłości, by móc się nią podzielić z dziećmi, które nie mają zapewnionej opieki ze strony swoich rodziców - kontynuuje Joanna Wisz.

Plany Farmy Rzeszowskiej na przyszłość

Farma Rzeszowska nie bez powodu została wybrana jako miejsce dzisiejszego spotkania. To piękne otoczenie, w którym przebywanie sprawia radość. Unikatowy rustykalny klimat przyciąga uwagę dzieci i dorosłych. To jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Podczas wydarzenia na uczestników czekały liczne atrakcje w postaci karmienia zwierzątek, karuzeli, zabaw z animatorkami, dmuchanych zamków, a także straganu. Nie zabrakło stanowisk gastronomicznych i grilla.

Farma Rzeszowska oficjalnie planuje otworzyć się dla mieszkańców w najbliższy weekend w Dzień Dziecka.

- Decyzja o otwarciu Farmy zapadła we wtorek 21 maja - mówi Pani Ewa Golema.

Farma Rzeszowska cieszy się dużym zainteresowaniem od jesieni zeszłego roku. Niemalże przez cały rok organizowane są na niej wydarzenia, które tematycznie odpowiadają konkretnej porze roku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA FARMY RZESZOWSKIEJ:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama