Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

"Otwórz przede mną świat" piknik MOPS na Farmie Rzeszowskiej

Podziel się
Oceń

W sobotę (25.05.) na Farmie Rzeszowskiej odbyło się spotkanie rekreacyjno-sportowe pt. "Otwórz przede mną świat" organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Jednym z celów spotkania było zwrócenie uwagi na potrzebę i ważność pełnienia roli rodziny zastępczej.
"Otwórz przede mną świat" piknik MOPS na Farmie Rzeszowskiej
Więcej zdjęć z pikniku MOPS na Farmie Rzeszowskiej w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Dziś na Farmie Rzeszowskiej odbyło się spotkanie rekreacyjne dla rodzin zastępczych. Podczas wydarzenia celebrowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Samo święto, które kalendarzowo wypada 30 maja, zostało uchwalone 24 maja 2006 roku, by popularyzować rodzicielstwo zastępcze w Polsce. Rodziny zastępcze wychowują dzieci, których rodzice nie chcą lub z innych przyczyn nie mogą się nimi zajmować. 

Pomysł na pomoc

Głównym celem spotkania było zapewnienie poczucia wyjątkowości, zrelaksowania i zaopiekowania się przybyłym rodzinom zastępczym. Na spotkaniu obecni byli organizatorzy wydarzenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również radni: Mirosław Kwaśniak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Sławomir Gołąb. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIKNIKU:

- Promujemy ideę rodzicielstwa zastępczego. Chcemy, aby jak najwięcej rzeszowskich rodzin zainspirowało się tą myślą i podjęło wyzwanie stworzenia dzieciom nowego domu - mówi Joanna Wisz, pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Samo wydarzenie, jakim było dzisiejsze spotkanie rekreacyjno-sportowe nie było jednorazową akcją organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Jest to cykl działań. Planujemy w tym roku zorganizować kina letnie, a także mamy plany już na grudzień. Chcemy również zorganizować pikniki rodzinne, które miałyby się odbyć w te wakacje. Chcemy organizować takie wydarzenia, w miejscach, w których mamy przestrzeń. Podczas takich wydarzeń zachęcamy do podjęcia się wyzwania zostania rodzinami zastępczymi. O wszystkim informujemy, o uprawnieniach, obowiązkach oraz o całej procedurze zostania rodziną zastępczą. Szukamy dużej liczby osób, które podjęłyby się tego wyzwania. Szukamy rodzin, które są na tyle odważne i mają na tyle miłości, by móc się nią podzielić z dziećmi, które nie mają zapewnionej opieki ze strony swoich rodziców - kontynuuje Joanna Wisz.

Plany Farmy Rzeszowskiej na przyszłość

Farma Rzeszowska nie bez powodu została wybrana jako miejsce dzisiejszego spotkania. To piękne otoczenie, w którym przebywanie sprawia radość. Unikatowy rustykalny klimat przyciąga uwagę dzieci i dorosłych. To jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Podczas wydarzenia na uczestników czekały liczne atrakcje w postaci karmienia zwierzątek, karuzeli, zabaw z animatorkami, dmuchanych zamków, a także straganu. Nie zabrakło stanowisk gastronomicznych i grilla.

Farma Rzeszowska oficjalnie planuje otworzyć się dla mieszkańców w najbliższy weekend w Dzień Dziecka.

- Decyzja o otwarciu Farmy zapadła we wtorek 21 maja - mówi Pani Ewa Golema.

Farma Rzeszowska cieszy się dużym zainteresowaniem od jesieni zeszłego roku. Niemalże przez cały rok organizowane są na niej wydarzenia, które tematycznie odpowiadają konkretnej porze roku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA FARMY RZESZOWSKIEJ:

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama