Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Współpraca miasta i NGO na rzecz aktywizacji seniorów

Podziel się
Oceń

Pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe – to wszystko czeka na rzeszowskich seniorów.
Współpraca miasta i NGO na rzecz aktywizacji seniorów

Źródło: pixabay (zdj. ilustracyjne)

Dlatego miasto zachęca: nie siedźcie w domu, tylko śledźcie informacje, bo mnóstwo wydarzeń czeka właśnie na Was! 

Działania te będą organizowane w ramach I konkursu „Prowadzenie działań aktywizujących na rzecz osób w wieku senioralnym”. Na ten cel miasto przeznaczy ponad 73 tys. zł. Te pieniądze zostaną przekazane w formie dotacji organizacjom, stowarzyszeniom, które złożyły najlepsze oferty, wybrane w konkursie organizowanym przez Wydział Polityki Społecznej.

Mają oni za zadanie zainicjowanie oddolnych działań: integrujących, prozdrowotnych, kulturalnych i edukacyjnych, rozwijających pasje i zainteresowania, wzmacniające odporność na zagrożenia. Każde wydarzenie będzie miało konkretny temat przewodni, ważny dla środowiska seniorów. Kto będzie organizował w tym roku imprezy dla osób w wieku emerytalnym? 

Rzeszowskie Stowarzyszenie na rzecz chorych na chorobę Parkinsona - dotacja ponad 4,9 tys. zł, 

- Fundacja Żywieniowe ABC - dotacja 5 tys. zł, 

- Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie - dotacja 5 tys. zł, 

- Chen Taijiquan Rzeszów - dotacja ponad 4,8 tys. zł, 

- Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project - dotacja ponad 4,8 tys. zł, 

- Stowarzyszenie Rodzin "Otwarty Umysł" - dotacja 5 tys. zł, 

- Stowarzyszenie Międzypokoleniowe MISZ MASZ - Kultura, Rozwój, Aktywizacja - dotacja ponad 4,6 tys. zł, 

- Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem - dotacja ponad 4,4 tys. zł, 

- Podkarpackie Stowarzyszenie Głuchych - dotacja 5 tys. zł, 

- Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nasz Dom - dotacja 5 tys. zł, 

- Stowarzyszenie MUSICUS Kameraliści Rzeszowscy - dotacja 5 tys. zł, 

- Stowarzyszenie Amatorów Fotografii - dotacja ponad 4,9 tys. zł, 

- Fundacja z Miłości do Życia - dotacja ponad 4,9 tys. zł, 

- Akademia Karate Tradycyjnego - dotacja ponad 4,9 zł, 

- Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła - dotacja ponad 4,9 tys. zł. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama