Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Załamanie pogody na Podkarpaciu. Lokalne podtopienia

Podziel się
Oceń

W powiecie strzyżowskim doszło do lokalnych podtopień spowodowanych intensywnymi opadami deszczu. Strażacy interweniują w miejscowościach Połomia i Czudec, gdzie woda zalewa posesje i drogi. Służby od samego rana wypompowują wodę z zalanych obszarów, starając się jak najszybciej przywrócić normalne warunki życia mieszkańcom.
Załamanie pogody na Podkarpaciu. Lokalne podtopienia

Źródło: OSP Wyżne

Jak informuje serwis Strzyżów998 na Facebooku do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie ciągle napływają nowe zgłoszenia o zalanych posesjach czy budynkach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Brygadier Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków, przekazał, że według stanu na godzinę 7:45 odnotowano 22 interwencje strażaków. Niemniej sytuacja pogodowa jest dynamiczna.

Ulewy na Podkarpaciu

Nad Podkarpaciem przemieszcza się intensywny front atmosferyczny przynoszący ulewne deszcze. Minionej nocy największe opady odnotowano w rejonie Bieszczadów, gdzie w Kalnicy spadło około 40 milimetrów deszczu - informuje Radio Rzeszów. Dzisiaj synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu, szczególnie w powiatach przemyskim, jarosławskim i lubaczowskim.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed możliwością kolejnych lokalnych podtopień, które mogą dotknąć posesje oraz drogi w gminach. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i monitorowanie sytuacji pogodowej.

Pomimo intensywnych opadów, podkarpackie rzeki pozostają w strefie stanów niskich i średnich, co oznacza, że obecnie nie ma zagrożenia powodziowego. Sytuacja hydrologiczna jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby, które są w gotowości do podjęcia działań w razie pogorszenia warunków.

W obliczu zmieniających się warunków pogodowych, mieszkańcy powiatu strzyżowskiego oraz innych zagrożonych regionów powinni być przygotowani na ewentualne podtopienia i stosować się do zaleceń służb ratunkowych. Regularne sprawdzanie prognoz pogody oraz informacji od lokalnych władz może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka i skutków ewentualnych podtopień.

POGODA NA ŻYWO:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama