Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Michał Szczerba: czekam na Obajtka do godziny 15. Później wniosek o zatrzymanie

Podziel się
Oceń

W środę o godz. 10 odbyć miało się przesłuchanie Jarosława Kaczynńskiego, jako świadka w tzw. aferze wizowej. Na godz. 15 skutecznie - zdaniem Michała Szczerby, przewodniczącego komisji, wezwano Daniela Obajtka.
  • Źródło: tvn24.pl
Michał Szczerba: czekam na Obajtka do godziny 15. Później wniosek o zatrzymanie

Źródło: mat. Orlenu

- Plan Komisji Wizowej na środę: 10:00 Jarosław Kaczyński, 15:00 Daniel Obajtek. Pół roku przygotowaliśmy się do tego posiedzenia. Pełna gotowość! – napisał we wtorek wieczorem na platformie X przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Kaczyński stawia warunki

Pierwszym punktem środowego posiedzenia komisji wizowej było przesłuchanie szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Ten jednak się nie stawił. 

Rafał Bochenek, rzecznik PiS, napisał na platformie X: Szykany wobec pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycji na nic się zdadzą. (...) nie ma nic do ukrycia, a kwestia przesunięcia terminu przesłuchania wynika z ustawowego prawa jakie przysługuje osobom wzywanym na komisję" - napisał w środę rano na platformie X rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, zwracając się do Michała Szczerby. 

Bochenek zaznaczył, że prezes PiS jest w drodze powrotnej z Brukseli, gdzie uczestniczył w proteście rolników. - Co do piątku, jeśli podejmuje pan takie ryzyko, pan premier będzie na posiedzeniu... ale proszę się przygotować, bo Polacy chcieliby poznać prawdę" - napisał Bochenek, oznaczając Michała Szczerbę. 

Szczerba: czekam na Obajtka do godz. 15. Później wniosek o zatrzymanie

Popołudniem, o godz. 15, na przesłuchanie wstawić powinien się Daniel Obajtek były prezes Orlenu, a obecnie lider podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu.

Michał Szczerba, chwilę przed rozpoczęciem komisji, przekazał dziennikarzom, że pozyskał informację od Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, że pełnomocnik Obajtka dostał wezwanie na przesłuchanie. Te mieli mu wręczyć policjanci w środę rano.

- Daniel Obajtek jest świadkiem, który został skutecznie dzisiaj wezwany na godzinę 15. Jeżeli Daniel Obajtek dzisiaj się nie pojawi, będzie to uporczywe niestawiennictwo. Konsekwencją tego zachowania będzie wniosek o zarządzenie zatrzymania i doprowadzenia - powiedział Szczerba.

Komisja śledcza ds. afery wizowej zaplanowała przesłuchanie Obajtka na poniedziałek 27 maja, chcąc go zapytać między innymi o zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycji spółki Olefiny III. Okazało się jednak, że wręczenie wezwania na przesłuchanie byłemu prezesowi Orlenu stanowi nie lada wyzwanie. Były prezes Orlenu nie odebrał wezwania na przesłuchanie, a do ustalenia miejsca jego pobytu poproszono policję, także tą podkarpacką.

Byłego prezesa Orlenu szukają także politycy. Adam Dziedzic, poseł PSL, zainicjował w sobotę (25.05.) powstanie zespołu do sprawy poszukiwania Daniela Obajtka na Podkarpaciu. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama