Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

W piątek i sobotę w Rzeszowie zawody w triathlonie. Zamknięte drogi, autobusy pojadą objazdami

Podziel się
Oceń

W najbliższy weekend Rzeszów stanie się areną zmagań triathlonistów. W piątek, 7 czerwca, odbędą się zawody Pucharu Europy w Triathlonie, a w sobotę, 8 czerwca, dwa wyścigi kolarskie: Supersprint Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Triathlonie. Na mieszkańców czekają spore utrudnienia.
W piątek i sobotę w Rzeszowie zawody w triathlonie. Zamknięte drogi, autobusy pojadą objazdami
Trasę zawodów zabezpieczać będą policjanci.

Źródło: archiwum

W piątek odbędzie się impreza pod nazwą „Puchar Europy w Triathlonie - Rzeszów 2024”. 

Trasa wyścigu kolarskiego przebiegać będzie:

Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II - nawrót przed skrzyżowaniem z ul. Jachowicza,

 • powrót ul. Kwiatkowskiego, skręt w ul. Strażacką - nawrót przed ul. Uroczą,
 • powrót ul. Strażacką,
 •  ul. Grabskiego, po 50 m nawrót, a następnie skręt w prawo w kierunku kąpieliska „Żwirownia”.

Impreza zaplanowana jest w godz. od 9:00 do 13:00  - ulice, na których odbywać się będą przejazdy, zostaną zamknięte dla ruchu.

W sobotę odbędzie się druga część imprezy, podczas której odbędą się dwa wyścigi kolarskie. Supersprint Pucharu Polski i wyścig kolarski w Mistrzostw Polski w Triathlonie. Wyścig kolarski Supersprint Pucharu Polski przeprowadzony zostanie w godz. od 9:00 do 12:40. Jego trasa przebiegać będzie:

 • Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego na wysokości ul. Koło),
 • ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II –nawrót przed ul. Budziwojskiej - powrót tą samą trasą,

Wyścig kolarski Mistrzostw Polski w Triathlonie przeprowadzony zostanie w godz. od 14:40 do 17:00.

Jego trasa przebiegać będzie:

 • Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego na wysokości ul. Koło),
 • ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej
 • skręt w prawo w ul. Budziwojska do ul. Podleśnej,
 • skręt w lewo w ul. Podleśną do granicy administracyjnej Rzeszowa, nawrót, a następnie powrót tą sama trasą.

Ulice, na których odbywać się będą wyścigi rowerowe, będą zamknięte dla ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

Objazdy autobusów MPK

W związku z organizowanymi  zawodami w triathlonie, autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na trasy objazdowe według poniższego wykazu:

7 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 13:00

 • Linia nr 10: do przystanku Podwisłocze domki 01 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, powrót na trasę na przystanku Robotnicza / Sikorskiego 02 i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym do przystanku Robotnicza / Goździkowa 01, dalej Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Podwisłocze / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.
 • Linia nr 12: do Powst. Warszawy stadion 06 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, Strażacka, Miła, Kard. K. Wojtyły, Gościnną, powrót na trasę na przystanku Jana Pawła II / Gościnna  04 i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym do przystanku Jana Pawła II / Św. Antoniego 05 bez zmian, dalej Gościnną, Kard. K. Wojtyły, Miłą, Strażacką, Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Powst. Warszawy / Podwisłocze 07 i dalej bez zmian.
 • Linia nr 31: do przystanku Podwisłocze domki 01 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, Strażacką, powrót na trasę na przystanku Miła / Strażacka 02 i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym do przystanku Miła / Strażacka 01, dalej Strażacką, Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Podwisłocze / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.
 • Linia nr 40: do przystanku Powst. Warszawy stadion 06 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, powrót na trasę na przystanku Robotnicza / Sikorskiego 02 i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym do przystanku Robotnicza / Goździkowa 01, dalej Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Podwisłocze / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

8 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 14:40

 • Linia nr 12: do Powst. Warszawy stadion 06 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, Tyczyn, Budziwojska i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym do przystanku Budziwojska cmentarz 11 bez zmian, dalej Budziwojską, Tyczynem, Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Powst. Warszawy / Podwisłocze 07 i dalej bez zmian.

8 czerwca 2024 r. w godzinach 14:40 – 17:00

 • Linia nr 12: do Powst. Warszawy stadion 06 bez zmian, dalej Powst. Warszawy, Sikorskiego, Strażacka, Miła, Kard. K. Wojtyły do Kard. K. Wojtyły pętla, gdzie zakończy kurs. W kierunku powrotnym od przystanku K. Wojtyły pętla, dalej, Miłą, Strażacką, Sikorskiego, Powst. Warszawy, powrót na trasę na przystanku Powst. Warszawy / Podwisłocze 07 i dalej bez zmian.
 • Linia nr 37: do przystanku Sikorskiego granica 18 bez zmian, dalej Sikorskiego MPGK 20, gdzie zakończy kurs. W kierunku powrotnym od przystanku Sikorskiego MPGK 20, Sikorskiego, powrót na trasę na Sikorskiego granica 15 i dalej bez zmian.

Na odcinkach nieobjętych objazdami obowiązują czasy odjazdów według rozkładu jazdy, na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Trasa objazdu autobusów kursujących na ul. Budziwojską i w kierunku gminy Lubenia

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama