Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Konrad Fijołek zmieni swoich zastępców! Będą to: Grzegorz Wrona i Krzysztof Stańko

Podziel się
Oceń

W piątek (7.06.) po godzinie 15 mamy poznać najnowsze decyzje prezydenta Konrada Fijołka, który przedstawi swoich zastępców. Jak ustaliła nieoficjalnie redakcja Halo Rzeszów wiceprezydenta Rzeszowa otrzymają ludowcy (PSL) i Polska 2050 Szymona Hołowni.
Konrad Fijołek zmieni swoich zastępców! Będą to: Grzegorz Wrona i Krzysztof Stańko

Autor: Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

Końcem maja br. prezydent Konrad Fijołek powołał swoich zastępców na nową kadencję. Od 1 czerwca obowiązki I wiceprezydenta pełni Marcin Deręgowski, wieloletni radny Rzeszowa, szef rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej. Zarządzenie przewidywało jednak, że swoje stanowiska zachowają dotychczasowi wiceprezydenci: Krystyna Stachowska i Dariusz Urbanik. 

To zmieni się już wkrótce. Jak ustalił portal Halo Rzeszów, w piątek Konrad Fijołek przedstawi zmiany. Stachowską i Urbanika mają zastąpić Grzegorz Wrona z ramienia PSL i Krzysztof Stańko z Polski 2050 Szymona Hołowni. 

Fijołek dziękuje Dziedzicowi?

Grzegorz Wrona, który wkrótce może mieć podobne kompetencje co Dariusz Urbanik, dostał także "specjalną" misję realizacji kilku punktów programowych Adama Dziedzica, nazywanych "Projekt Rzeszów". Przypomnijmy, że takie porozumienie pomiędzy Fijołkiem a Dziedzicem zostało zawarte przed drugą turą wyborów samorządowych. 

Wśród nich są m.in. utworzenie Aglomeracji Rzeszowskiej, zadbanie o rzekę Wisłok, nowoczesna oświata, współpraca z rzeszowskim biznesem czy budowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na granicy Rzeszowa i Świlczy. 

Nowy wiceprezydent Rzeszowa Grzegorz Wrona to znany przedsiębiorca. Jest współzałożycielem jednego z pionierskich sklepów z branży budowlanej "Multifarb". Zajmował się on także sprzedażą koreańskich samochodów. Przez kilkadziesiąt lat związany był jedną z czołowych rzeszowskich agencji reklamowych i marketingowych. Pracował także w branży energetycznej - jako wiceprezes zarządu i dyrektor ds. wsparcia i rozwoju w Tauron Wytwarzanie S.A.

Stańko zastąpi Stachowską?

Według naszych ustaleń Krzysztof Stańko - obecnie Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju, przejmie część kompetencji związanych z ekologią. Tutaj też na decyzji o zmianie miała zauważyć polityka, dług polityczny za poparcie trzeba spłacać.

Krystyna Stachowska, według naszych nieoficjalnych informacji, może zostać Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Społecznych.  Dariusz Urbanik również ma objąć funkcję pełnomocnika.

Ogłoszona końcem maja br. struktura organizacyjna przewidywała również cztery inne stanowiska pełnomocników:

  •  ds. Ochrony Informacji Niejawnych — to stanowisko niepolityczne, dla specjalisty od cyberbezpieczeństwa,  IT i prawa związanego z tymi dziedzinami. Od lat zajmuje je Krystyna Józefczyk.
  • ds. Innowacji i Rozwoju — to stanowisko zajmuje Krzysztof Stanko z PL2050, być może przypadnie ono Dariuszowi Urbanikowi
  • ds. Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości zarezerwowane dla Roberta Homickiego z Koalicji Obywatelskiej, które, zdaje się, zachowa. 
  • oraz  współpracy z organami jednostek samorządu terytorialnego i organami administracji rządowej — to nowe stanowisko, którego nie było do tej pory w strukturze zarządzania miastem. Nieoficjalnie słyszy się, że otrzymać je może Tomasz Kamiński, były radny, bliski współpracownik Konrada Fijołka.

Decyzje prezydenta poznamy po dziś po godzinie 15.00. 

Zobacz to na live na naszych profilach fb i yt.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama