Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Marszałek Władysław Ortyl apeluje o podniesienie poziomu bezpieczeństwa w regionie

Podziel się
Oceń

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął apel o podniesienie poziomu bezpieczeństwa w regionie. Podjęto również decyzję o powołaniu pełnomocnika zarządu do spraw bezpieczeństwa jednostek podlegających województwu.
Marszałek Władysław Ortyl apeluje o podniesienie poziomu bezpieczeństwa w regionie

Autor: Anna Magda/UMWP

W apelu podkreślono, że województwo podkarpackie jest regionem przygranicznym, a co za tym idzie, jego mieszkańcy są szczególnie narażeni na zagrożenia. Zaznaczono również, że śmierć żołnierza, która nastąpiła wczoraj,  w wyniku wcześniejszego ataku nożem na granicy, to wielki dramat.

- Jako województwo, które jest regionem przygranicznym, wyrażamy najwyższą troskę o to, co dzieje się na polskich granicach oraz to, jak strzeżone jest zdrowie i życie mieszkańców polskich regionów i naszego kraju  - napisali w specjalnym oświadczeniu członkowie zarządu województwa.

Powołanie pełnomocnika ds. bezpieczeństwa

Marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że rola samorządu województwa, ale również samorządów powiatowych i gminnych jest bardzo ważna w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa.

- Dzisiaj Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję, że przygotuje zmianę naszego schematu organizacyjnego i pojawi się w nim funkcja pełnomocnika zarządu do spraw monitorowania bezpieczeństwa naszych jednostek  - dodał marszałek Ortyl.

Wicemarszałek Piotr Pilch podkreślił, że mieszkańcy terenów przygranicznych są zaniepokojeni sytuacją na granicy wschodniej.

- To, co się dzieje na granicy białoruskiej, jest szeroko komentowane. Do mnie od wczoraj dociera bardzo wiele sygnałów mieszkańców Przemyśla, terenów przygranicznych, ale też innych powiatów przygranicznych, których mieszkańcy wyrażają z jednej strony oburzenie tym, co się stało przy granicy białoruskiej, chodzi o aresztowanie żołnierzy, którzy bronią przecież naszych granic, a z drugiej strony obawiają się o bezpieczeństwo czy te działania, że zostali napiętnowani żołnierze, nie będzie wpływało na poziom bezpieczeństwa czy to, że kolejni żołnierze nie będą bali się - jak będzie potrzeba - stanąć w obronie przede wszystkim mieszkańców - relacjonował wicemarszałek Pilch.

Wicemarszałek dodał, że zarząd województwa podkarpackiego daje wsparcie żołnierzom i zapewnia mieszkańców, że bezpieczeństwo granicy jest dla nich priorytetem.

Strefa buforowa

Wicemarszałek Karol Ożóg przypomniał, że podczas święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich padło wiele ciepłych słów pod adresem żołnierzy oraz zapewnień o trosce o ich bezpieczeństwo.

- Ważne jest, aby te wszystkie słowa, które padły, które były wyrażone werbalnie, zostały wprowadzone w życie. Ważne jest, aby została uruchomiona strefa buforowa, której wprowadzenie w ostatnich dniach zostało wstrzymane. Sprawa bezpieczeństwa granic Rzeczypospolitej Polskiej jest tematem, który wymaga działań zdecydowanych, działań pilnych. Nie można spraw związanych z bezpieczeństwem odwlekać - mówił wicemarszałek Ożóg.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, członek zarządu, podkreśliła, że zarząd województwa podkarpackiego dba o to, aby sytuacja społeczno-gospodarcza w regionie była stabilna.

- Nie możemy pozwolić sobie na to, aby każdego dnia kobieta, mężczyzna, zakładający na siebie mundur, niezależnie od tego, jaką służbę reprezentuje, zastanawiał się, czy podejmować trudne decyzje dotyczące chronienia życia i zdrowia mieszkańców województwa podkarpackiego i również całej Polski. To rząd musi zagwarantować, abyśmy dzisiaj wszyscy czuli się bezpiecznie - powiedziała Jarosińska-Jedynak.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama