Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Szef PKW o wyborach do Parlamentu Europejskiego: bez zakłóceń w lokalach

Podziel się
Oceń

W niedzielę, 9 czerwca, w całym kraju trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Polacy wybiorą 53 europosłów.
Szef PKW o wyborach do Parlamentu Europejskiego: bez zakłóceń w lokalach

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego nie odnotowano żadnych zakłóceń w lokalach wyborczych, choć zarejestrowano 13 wykroczeń. Marciniak podkreślił, że na blisko 32 tysiące lokali wyborczych, uprawnionych do głosowania jest prawie 29 milionów osób. Dodał, że otwarto 299 zagranicznych obwodów głosowania, a w niektórych już zakończono głosowanie.

Z według meldunku Komendy Głównej Policji z soboty rano nie było żadnych incydentów związanych z wyborami. Aktualny meldunek również wskazuje brak przestępstw, odnotowano jedynie 13 wykroczeń.

Szefowa KBW poinformowała, że wszystkie lokale zostały otwarte, z wyjątkiem tych, które uzyskały zgodę na późniejsze otwarcie. Zaznaczyła, że nie było żadnych incydentów, choć pojawiały się sytuacje wymagające uzupełnienia składów komisji. W jednej z komisji zabrakło prądu, co jednak nie wpłynęło na przebieg głosowania.

Zauważono również, że niektórzy wyborcy, którzy wcześniej dopisali się do spisów wyborców w innym kraju, nie znaleźli się w polskich spisach, ponieważ nie dokonali aktualizacji swojego statusu wyborczego.

Głosowanie za granicą już się odbywa w krajach, które głosują w sobotę. Do godziny 8:20 wpłynęły już 34 protokoły z zagranicznych obwodów głosowania.

PKW ma nadzieję, że oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego zostaną podane w poniedziałek o godzinie 15, podobnie jak pięć lat temu. Wyniki z poszczególnych komisji obwodowych mogą być podane najwcześniej w niedzielę o godzinie 23, zgodnie z unijnymi przepisami, które wymagają ogłoszenia wyników we wszystkich krajach UE jednocześnie, po zakończeniu głosowania w kraju, w którym głosowanie kończy się najpóźniej.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama