Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w Sejmie

Podziel się
Oceń

Imponujący wynik Konfederacji, zarówno w skali kraju, jak i na Podkarpaciu, pozwolił liderowi tego ugrupowania w naszym regionie, zdobyć mandat europosła.
Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w Sejmie

Źródło: Tomasz Buczek/facebook

96 376 głosów zdobyła Konfederacja na Podkarpaciu. To trzeci wynik w województwie, odzwierciedlający wynik tego ugrupowania w całym kraju. Niska frekwencja, wynosząca niewiele ponad 40 proc., zwłaszcza na wschodniej ścianie kraju, pozwoliła Konfederacji na zdobycie aż 6 mandatów do europarlamentu. 

W Brukseli zasiądą m.in. Grzegorz Braun - rzeszowski poseł, startujący do PE z Małopolski i Świętokrzyskiego. Ale prawdziwym wygranym jest Tomasz Buczek, lider podkarpackiej listy Konfederacji. Jego aktywna i nietuzinkowa kampania wyborcza pozwoliła na zdobycie mandatu europosła. 

Takie przetasowanie na podkarpackiej scenie politycznej zwiastuje, że wkrótce w Sejmie zobaczymy Michała Połuboczka, która obejmie mandat za Grzegorza Brauna (pierwszy był Tomasz Buczek, ale jedzie do Brukseli).

Oprócz Tomasza Buczka z Podkarpacia wybrano Daniela Obajtka i Bogdana Rzońcę z PiS oraz Elżbietę Łukacijewską z KO.

Więcej w niedzielnych wyborach piszemy w artykule:


Napisz komentarz
Komentarze
RZESZOWIAK 10.06.2024 19:06
Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama