Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Silne burze z gradem nad Podkarpaciem! IMGW ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi

Podziel się
Oceń

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi burzami z gradem, które prognozowane są w województwie podkarpackim od godz. 17:00 w środę do godz. 4:00 w czwartek.
Silne burze z gradem nad Podkarpaciem! IMGW ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi

Źródło: pixabay

Burzom towarzyszyć będą bardzo silne opady deszczu, sięgające lokalnie do 35 mm. Oczekuje się również silnych porywów wiatru, dochodzących do 110 km/h. Istnieje również prawdopodobieństwo wystąpienia gradu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert SMS z ostrzeżeniem do mieszkańców 11 województw, w tym także Podkarpacia. 

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa podkarpackiego.

Służby zalecają:

  • śledzenie komunikatów pogodowych IMGW
  • zabezpieczenie przed wiatrem słabo umocowanych przedmiotów,
  • unikanie przebywania na otwartych przestrzeniach podczas burzy,
  • zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodem.

W razie wystąpienia silnych zjawisk pogodowych prosimy o kontakt z lokalnymi służbami ratunkowymi.

We wtorek po południu przez zachodnią część naszego regionu przeszły lokalnie silne burze. Porywisty wiatr łamał gałęzie i drzewa, uszkodzonych zostało także kilka dachów. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama