Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. Odkryj unikatowe dziedzictwo kulturowe

Podziel się
Oceń

Zapraszamy na odkrywanie Szlaku Architektury Drewnianej – unikatowej trasy obejmującej ponad 1200 km i prezentującej perły drewnianego budownictwa. Szlak podzielony jest na dziewięć tras, prowadzących przez malownicze zakątki regionu, słynące z bogatej historii i tradycji.
Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. Odkryj unikatowe dziedzictwo kulturowe
Cerkiew w Smolniku.

Autor: fot. Krystian Kłysewicz

Kilkadziesiąt obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej otwiera swoje drzwi dla zwiedzających, oferując niezapomnianą podróż w czasie. Część z nich dostępna jest w określonych godzinach, podczas gdy inne wymagają wcześniejszej rezerwacji. W każdym miejscu czekają wykwalifikowani przewodnicy, gotowi opowiedzieć fascynujące historie i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Informacje o godzinach otwarcia i zasadach zwiedzania poszczególnych obiektów zostały uporządkowane według krain turystycznych: Bieszczady, Beskid Niski, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze oraz Rzeszów – miasto i region. Ułatwia to planowanie wycieczek i pozwala na dopasowanie trasy do indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Perełki Szlaku

Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu to nie tylko bogata oferta zwiedzania, ale również szereg wyjątkowych atrakcji. 

Zespół cerkiewny w Radrużu, fot. Krystian Kłysewicz

Do perełek Szlaku należą m.in.:

  • 6 świątyń wpisanych na Listę UNESCO,
  • największy skansen w Polsce w Sanoku,
  • Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej,
  • Zespół Cerkiewny w Radrużu, znany z serialu "1670".

Kalendarz pełen wydarzeń

Oprócz zwiedzania obiektów, Szlak Architektury Drewnianej oferuje również bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Odwiedź stronę internetową www.podkarpackie.travel/artykuly/szlak-architektury-drewnianej-2024, aby zapoznać się z aktualnościami i zaplanować swój pobyt na Podkarpaciu. 

W kalendarzu znajdziesz m.in.:

  • otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej,
  • koncerty muzyki sakralnej i folkowej,
  • odpusty,
  • wystawy i konferencje.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Szlaku Architektury Drewnianej, kalendarz wydarzeń oraz materiały promocyjne dostępne są na stronie internetowej www.podkarpackie.travel/artykuly/szlak-architektury-drewnianej-2024. Dodatkowych informacji można uzyskać również w Regionalnym Punkcie Informacji Turystycznej w Rzeszowie (tel. 791-944-045, e-mail: [email protected]).


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama