Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Mieszkańcy Podkarpacia szukają ochłody. Sprawdzamy stan wody na kąpieliskach

Podziel się
Oceń

Rozpoczął się sezon letni, a wraz z nim upały, które dają się we znaki mieszkańcom Podkarpacia. Szukając ochłody, wiele osób wybiera się nad akweny wodne. Ale czy wszędzie woda jest bezpieczna do kąpieli?
Mieszkańcy Podkarpacia szukają ochłody. Sprawdzamy stan wody na kąpieliskach

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Wraz z nadejściem gorących dni mieszkańcy Podkarpacia coraz częściej poszukują ochłody na kąpieliskach. W regionie znajduje się 19 oficjalnych miejsc do kąpieli, nadzorowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Rzeszowie. Jakie są aktualne warunki na tych kąpieliskach?

Sezon kąpielowy dopiero się rozpoczyna, ale już teraz prowadzone są intensywne badania jakości wody w wybranych miejscach. Według najnowszych danych, jeśli woda nie spełnia wymogów sanitarnych, głównym powodem są parametry mikrobiologiczne. Regularne kontrole zapewniają bezpieczeństwo użytkowników i zapobiegają ryzyku infekcji.

Stan wody na wybranych kąpieliskach

Spośród 19 kąpielisk na Podkarpaciu, badania rozpoczęły się w ośmiu z nich. Wyniki są obiecujące – zarówno Kąpielisko Miejskie przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie, jak i Plaża Ostrów w powiecie przemyskim, które otworzyły sezon 15 czerwca, oferują wodę nadającą się do kąpieli. 

Podobnie jest na kąpielisku Podwolina w Nisku, Łopuszce Małej w powiecie przeworskim, w Radawie i Radymnie w powiecie jarosławskim, kąpielisku Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej oraz zbiorniku "Czyste" w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim - tu też woda nadaje się do kąpieli. 

Pozostałe kąpieliska czekają na rozpoczęcie badań, a sezon w tych miejscach zbliża się wielkimi krokami. 

Oto lista niektórych z nich wraz z datami rozpoczęcia sezonu:

  • „Patelnia” w Polańczyku w powiecie leskim – od 1 lipca
  • „Biała flota” góra Jawor w Solinie w powiecie leskim – od 1 lipca

Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Na terenie Podkarpacia znajdują się również miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Obecnie żadne z nich nie zostało jeszcze przebadane, jednak ich sezon również niedługo się rozpocznie. 

Wśród nich znajdują się:

  • Zalew w Brzózie Królewskiej w powiecie leżajskim – od 1 lipca
  • Bratkowice w powiecie rzeszowskim – od 20 lipca
  • Rybakówka I i II w Kłyżowie w powiecie stalowowolskim – od 2 lipca i 1 sierpnia
  • Nasze Piaski I i II w Pysznicy w powiecie stalowowolskim – od 2 lipca i 1 sierpnia
  • „Zielona Plaża” w Zawozie w powiecie leskim – od 20 lipca
  • „Cypel” w Polańczyku – od 20 lipca
  • Zbiornik Wodny „Maziarnia” w Wilczej Woli w powiecie kolbuszowskim – od 20 lipca

Gdzie znaleźć aktualne informacje?

Dla mieszkańców i turystów ważne jest, aby na bieżąco sprawdzać stan wody w wybranych kąpieliskach. Aktualne informacje na temat jakości wody można znaleźć na stronie WSSE w Rzeszowie pod adresem gov.pl/web/wsse-rzeszow oraz bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.

Bezpieczne i czyste kąpieliska to klucz do udanego wypoczynku. Dzięki regularnym badaniom i kontroli jakości wody, mieszkańcy Podkarpacia mogą cieszyć się letnimi atrakcjami bez obaw o zdrowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama