Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Mieszkańcy Podkarpacia szukają ochłody. Sprawdzamy stan wody na kąpieliskach

Podziel się
Oceń

Rozpoczął się sezon letni, a wraz z nim upały, które dają się we znaki mieszkańcom Podkarpacia. Szukając ochłody, wiele osób wybiera się nad akweny wodne. Ale czy wszędzie woda jest bezpieczna do kąpieli?
Mieszkańcy Podkarpacia szukają ochłody. Sprawdzamy stan wody na kąpieliskach

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Wraz z nadejściem gorących dni mieszkańcy Podkarpacia coraz częściej poszukują ochłody na kąpieliskach. W regionie znajduje się 19 oficjalnych miejsc do kąpieli, nadzorowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Rzeszowie. Jakie są aktualne warunki na tych kąpieliskach?

Sezon kąpielowy dopiero się rozpoczyna, ale już teraz prowadzone są intensywne badania jakości wody w wybranych miejscach. Według najnowszych danych, jeśli woda nie spełnia wymogów sanitarnych, głównym powodem są parametry mikrobiologiczne. Regularne kontrole zapewniają bezpieczeństwo użytkowników i zapobiegają ryzyku infekcji.

Stan wody na wybranych kąpieliskach

Spośród 19 kąpielisk na Podkarpaciu, badania rozpoczęły się w ośmiu z nich. Wyniki są obiecujące – zarówno Kąpielisko Miejskie przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie, jak i Plaża Ostrów w powiecie przemyskim, które otworzyły sezon 15 czerwca, oferują wodę nadającą się do kąpieli. 

Podobnie jest na kąpielisku Podwolina w Nisku, Łopuszce Małej w powiecie przeworskim, w Radawie i Radymnie w powiecie jarosławskim, kąpielisku Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej oraz zbiorniku "Czyste" w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim - tu też woda nadaje się do kąpieli. 

Pozostałe kąpieliska czekają na rozpoczęcie badań, a sezon w tych miejscach zbliża się wielkimi krokami. 

Oto lista niektórych z nich wraz z datami rozpoczęcia sezonu:

  • „Patelnia” w Polańczyku w powiecie leskim – od 1 lipca
  • „Biała flota” góra Jawor w Solinie w powiecie leskim – od 1 lipca

Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Na terenie Podkarpacia znajdują się również miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Obecnie żadne z nich nie zostało jeszcze przebadane, jednak ich sezon również niedługo się rozpocznie. 

Wśród nich znajdują się:

  • Zalew w Brzózie Królewskiej w powiecie leżajskim – od 1 lipca
  • Bratkowice w powiecie rzeszowskim – od 20 lipca
  • Rybakówka I i II w Kłyżowie w powiecie stalowowolskim – od 2 lipca i 1 sierpnia
  • Nasze Piaski I i II w Pysznicy w powiecie stalowowolskim – od 2 lipca i 1 sierpnia
  • „Zielona Plaża” w Zawozie w powiecie leskim – od 20 lipca
  • „Cypel” w Polańczyku – od 20 lipca
  • Zbiornik Wodny „Maziarnia” w Wilczej Woli w powiecie kolbuszowskim – od 20 lipca

Gdzie znaleźć aktualne informacje?

Dla mieszkańców i turystów ważne jest, aby na bieżąco sprawdzać stan wody w wybranych kąpieliskach. Aktualne informacje na temat jakości wody można znaleźć na stronie WSSE w Rzeszowie pod adresem gov.pl/web/wsse-rzeszow oraz bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.

Bezpieczne i czyste kąpieliska to klucz do udanego wypoczynku. Dzięki regularnym badaniom i kontroli jakości wody, mieszkańcy Podkarpacia mogą cieszyć się letnimi atrakcjami bez obaw o zdrowie.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama