Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Karambol na autostradzie pod Rzeszowem! Zderzyło się 7 samochodów! Dwie osoby ranne!

Podziel się
Oceń

Chwilę po godzinie 13 w niedzielę (30.06.) na 575 kilometrze autostrady A4 w kierunku Korczowej doszło do karambolu aż siedmiu samochodów osobowych. Wszystko zaczęło się od losowego zdarzenia w ciężarówce.
Karambol na autostradzie pod Rzeszowem! Zderzyło się 7 samochodów! Dwie osoby ranne!

Źródło: archiwum

Do serii nieszczęśliwych wypadków doszło na wysokości miejscowości Rudna Mała, tuż przed węzłem Rzeszów-Północ. Jak wyjaśnia komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wszystko zaczęło się od wystrzału opony w samochodzie ciężarowym. 

Zaczęło się od ciężarówki...

- Na jezdni pojawiły się szczątki tejże opony. Kierowcy kilku aut jadących za ciężarówką zaczęły hamować. Niestety inni kierowcy zaczęli w nie uderzać - wyjaśnia policjant. 

Na autostradzie zrobiło się przysłowiowe domino. Samochody uderzały w inne samochody. 

- Łącznie odnotowaliśmy dwie kolizje z udziałem czterech samochodów osobowych - mówi kom. Wojtunik. Jak dodał, wstępnie nikomu nic się nie stało. 

Kilka zdarzeń w jednym miejscu

Niestety to nie był koniec niefortunnych zdarzeń. Kiedy służby zajmowały się usuwaniem skutków uszkodzonej opony w ciężarówce i zderzenia czterech pojazdów, na zdarzenie najechał inny samochód osobowy. 

- Też zaczął hamować. Wydarzyło się niemal to samo. Znów doszło do zdarzenia drogowego, tym razem z udziałem trzech samochodów osobowych - mówi rzecznik podkarpackich policjantów. - Niestety tu nie obyło się już bez poszkodowanych. Do szpitala trafiły dwie osoby - przekazuje policjant.

Policjant przekazał, że pomiędzy godziną 13 a 15 zderzyło się w sumie aż siedem samochodów osobowych. 

Ruch na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód, a Rzeszów Północ był zablokowany przez 4 godziny. Policjanci kierowali na objazdy drogą ekspresową S19, następnie przez obwodnicę miasta do węzła Rzeszów Wschód. Utrudnienia trwały do około 17:00.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności tych zdarzeń. Wiadomo, że kolizje zakończyć się mogą mandatami karnymi. Kara dla sprawcy lub sprawców wypadku zależeć będzie od obrażeń osób poszkodowanych. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama