Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Kolosalne straty po nawałnicach na Podkarpaciu! Ponad 300 interwencji strażaków [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Niedziela przyniosła na Podkarpacie gwałtowne burze, które spowodowały wiele szkód. Strażacy interweniowali 310 razy, głównie usuwając skutki ulewnych deszczy i silnego wiatru.
Kolosalne straty po nawałnicach na Podkarpaciu! Ponad 300 interwencji strażaków [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć w galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: KP PSP Strzyżów

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach strzyżowskim (124 interwencje) i mieleckim (77 interwencji). Ratownicy wypompowywali wodę z zalanych budynków, usuwali z dróg i linii energetycznych połamane drzewa i konary, a także zabezpieczali uszkodzone dachy. W 14 przypadkach konieczna była pomoc w zabezpieczeniu gospodarstw domowych i budynków gospodarczych przed zalaniem.

O DZIAŁANIACH STRAŻAKÓW MÓWI BRYG. MARCIN BETLEJA:

Niestety, burze spowodowały również przerwy w dostawach prądu. Do tej pory bez prądu pozostaje 357 odbiorców w rejonie Rzeszowa i Krosna. Wczoraj wieczorem liczba ta była znacznie wyższa i sięgała blisko 8500 domów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W poniedziałek ponownie burze!

Meteorolodzy ostrzegają, że na dziś również należy spodziewać się burz, którym miejscami mogą towarzyszyć silne opady deszczu (od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 55 litrów) oraz grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim. Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje powiaty: rzeszowski, dębicki, jarosławski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i strzyżowski. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 do 21:00.

- Uwaga! Dziś (08.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - alert RCB o tej treści został wysłany do odbiorców w części woj. małopolskiego i podkarpackiego.

Strażacy apelują o zachowanie ostrożności podczas burz i śledzenie komunikatów pogodowych. W przypadku wystąpienia szkód należy zgłosić je odpowiednim służbom.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama