Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie myjni samochodowej przy ulicy Wołyńskiej

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy z osiedla Kotuli protestują przeciwko budowie myjni samochodowej w pobliżu ich bloków. Obawiają się hałasu, uciążliwej emisji chemikaliów i spadku wartości nieruchomości.
Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie myjni samochodowej przy ulicy Wołyńskiej

Źródło: pixabay (zdj. ilustracyjne)

Protest wybuchł na początku lutego tego roku, kiedy nieopodal bloków mieszkalnych przy ulicy Wołyńskiej zaczęły się prace budowlane. Mieszkańcy szybko zorientowali się, że może tam powstać myjnia samochodowa.

Nie chcą myjni pod oknami

- Od razu wiedzieliśmy, że to będzie dla nas katastrofa- mówi pani Anna, mieszkanka bloku przy ulicy Wołyńskiej 8. - Myjnia będzie działać tuż pod naszymi oknami. Będziemy słyszeć hałas maszyn i szum wody przez całą dobę. Do tego dochodzi jeszcze smród chemikaliów i spalin - uzupełnia. 

- Inwestycja może mieć długotrwały wpływ na jakość naszego życia. Myjnia może stać się źródłem stałego hałasu oraz emisji szkodliwej chemii - twierdzi pan Rafał, mieszkaniec ulicy Wołyńskiej. 

Rzeszowski Ratusz jednak uspokajał mieszkańców. Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa mówił w lutym, że na tym terenie przed kilkoma laty wydane zostały warunki zabudowy na budowę dwustanowiskowej, ekologicznej myjni samochodowej, około 50 metrów od jednego bloku i 30 metrów od drugiego.

- Jednak od tego czasu właściciel nie złożył żadnych innych dokumentów i nie wystąpił o pozwolenie na budowę takiej inwestycji - wyjaśniał wówczas urzędnik, dodając, że "trwające wówczas prace obejmowały budowę wjazdów i zjazdów na parking", na które właściciel działki nie musiał mieć pozwolenia. 

Projekt myjni na Geoportalu. Czy myjnia powstanie?

Tymczasem temat myjni na ul. Wołyńskiej, ponownie wraca "na tapetę". Przed kilkoma dniami w serwisie Geoportal Miasta Rzeszowa pojawiła się wizualizacja dwustanowiskowej myjni, wraz z projektem instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. - Wygląda na to, że po cichu podejmowane są kroki celem jej powstania - pisze w liście do naszej redakcji pan Łukasz. 

Jak widać, na terenie dotychczasowego parkingu stanąć ma dwustanowiskowa myjnia, tworząca zespolony moduł myjący, który znajdować się ma pod wiatą. 
 

Czy taki projekt myjni oznacza, że właściciel działki wystąpił o pozwolenie na budowę? W wyszukiwarce Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego próżno jednak szukać jakichkolwiek wniosków, decyzji czy zgłoszeń. - Może świadczyć to o tym, że wniosek został złożony, jednak celowo nie został tam jeszcze wprowadzony, aby uśpić czujność osób zainteresowanych, czyli mieszkańców? - pyta retorycznie mieszkaniec ulicy Wołyńskiej. 

Jak twierdzi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa w sprawie budowy myjni przy ulicy Wołyńskiej nic się nie zmieniło. - Nikt nie wystąpił o pozwolenie na budowę w tym miejscu - przekazał. Dlaczego zatem Geoportal miejski sygnalizuje projekt? Miasto tłumaczy, że być może jest to wynik, wydanej kilka lat temu, "wz-tki", czyli warunków zabudowy, która została niedawno naniesiona na mapy. 

O planach właściciela opisywanej działki przy ulicy Wołyńskiej, próbowaliśmy zapytać prezesa popularnego dewelopera -  Apklan -  Roberta Kawalca. 

- Prezes przebywa na urlopie - usłyszeliśmy jednak w słuchawce telefonu.  

Do tematu wrócimy. Jedno jest pewne. Mieszkańcy ulicy Wołyńskiej nie odpuszczą. Będą walczyć o swoje prawa i o to, aby ich osiedle pozostało miejscem spokojnym i przyjaznym do życia.


Napisz komentarz
Komentarze
rzeszowiak 10.07.2024 10:30
Nic nie macie do gadania, "mieszkańcy", tak jak reszta zresztą, kasa i wpływy rządzą tym miastem od kilku lat, beton, szkło, zero liczenia się z mieszkańcami, tego miasta już nie ma od lat!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama