Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Budowa nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie coraz bliżej

Podziel się
Oceń

- Mam zapewnienie, że budowa nowego budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie nie jest zagrożona - mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa Marcin Warchoł, były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy.
Budowa nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie coraz bliżej
Nowy Sąd Okręgowy powstanie przy ul. Dołowej, nieopodal Sądu Rejonowego.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

W październiku ubiegłego roku w Rzeszowie uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego. Inwestycja, warta około 264 mln zł, ma powstać w ciągu najbliższych kilku lat. 

Przetarg na dokumentację rozstrzygnięty 

- Przed wakacjami mam dobre informacje. Budowa nowego sądu okręgowego w Rzeszowie nie jest zagrożona - zapowiedział Marcin Warchoł. Jak dodał "rozstrzygnięto już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej". Wykonawca tej usługi ma przygotować  ją  do września przyszłego roku. 

Po uzyskaniu pełnej dokumentacji ogłoszony zostanie przetarg na jego budowę. Marcin Warchoł zainsynuował prezydentowi Rzeszowa oraz radzie miasta, aby "pilnowali tej inwestycji". - Środki w budżecie państwa są zabezpieczone - mówił były wiceminister sprawiedliwości. 

Poseł dodał także, że już teraz dziękuje prezydentowi Konradowi Fijołkowi za pierwsze prace na placu, gdzie ma powstać przyszły sąd okręgowy. To m.in. budowa drogi pożarowej.

Prezydent zapowiedział także, w drugiej połowie roku przedłoży radzie propozycję zmian w budżecie, aby zabezpieczyć środki finansowe na budowę nowej drogi dojazdowej do przyszłego sądu. 

Nowy sąd poprawi dostępność petentów

Nowy budynek powstanie w sąsiedztwie istniejącego Sądu Rejonowego przy ulicy Dołowej. Będzie to nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej około 15 tys. m2, w którym znajdzie się miejsce na 27 sal rozpraw, a także pomieszczenia biurowe, archiwa i inne niezbędne do funkcjonowania sądu funkcje. Oprócz tego powstaną także miejsca parkingowe dla pracowników i petentów. 

Budowa nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie to długo wyczekiwana inwestycja, która ma na celu poprawę warunków pracy sędziów i pracowników sądu, a także zapewnić mieszkańcom Podkarpacia lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. 

Obecnie siedzibą Sądu okręgowego w Rzeszowie jest Zamek Lubomirskich. Nowoczesny gmach ma być gwarantem najnowocześniejszych technologii i rozwiązań architektonicznych, co ma zapewnić komfort użytkowania i wysoką funkcjonalność. Sam zamek ma być w pełni udostępniony mieszkańcom i turystom w ramach muzeum. 


Napisz komentarz
Komentarze
sonsiad 10.07.2024 08:48
Kim jest pan Marcin W. obecnie, że wypowiada się w tej sprawie dziś?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama