Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

670-lecie Rzeszowa: Urodzinowy koncert Mai Kleszcz na osiedlu Słocina

Podziel się
Oceń

Z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowski Dom Kultury przygotował wyjątkowy prezent dla mieszkańców – wspólne świętowanie muzyczne. W zlokalizowanym na osiedlu Słocina Parku im. Władysława Szafera odbędzie się kameralny koncert ubiegłorocznej zdobywczyni Fryderyka, Mai Kleszcz. Wydarzenie odbędzie się już w tę niedzielę (4 sierpnia) o godzinie 19. Udział jest bezpłatny.
670-lecie Rzeszowa: Urodzinowy koncert Mai Kleszcz na osiedlu Słocina

Autor: fot. Justyna Jaworska

Źródło: RDK

Po raz pierwszy kameralne koncerty w Parku im. Władysława Szafera odbyły się w 2022 roku, stając się od tego czasu wakacyjną atrakcją kulturalną osiedla Słocina. Ich tegoroczna odsłona realizowana pod hasłem B-Day Rzeszów stanowi wkład Rzeszowskiego Domu Kultury w całoroczne obchody 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Na najbliższym koncercie wystąpi Maja Kleszcz Duo, czyli duet złożony z Mai Kleszcz oraz akompaniującego jej na żywo Wojciecha Krzaka.

Maja Kleszcz jest ubiegłoroczną laureatką Fryderyka. Swoją muzyczną podróż rozpoczęła już w wieku 14 lat, występując w Kapeli ze Wsi Warszawa. Od tamtej pory jej kariera rozwijała się błyskawicznie. Na swoim koncie ma 14 płyt, liczne występy teatralne czy telewizyjne oraz koncerty na całym świecie i wiele zdobytych nagród. Występowała w ponad trzydziestu krajach świata. Po odejściu z zespołu w 2010 roku zaczęła eksplorować świat brzmień z pogranicza jazzu i bluesa.

Koncert w Parku Szafera

Występ Mai Kleszcz w Rzeszowie będzie niepowtarzalną okazją, aby posłuchać na żywo muzyki jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek. Artystka wystąpi w duecie z Wojciechem Krzakiem, tworząc niepowtarzalny klimat podczas koncertu.

Koncert kameralny Maja Kleszcz Duo odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19:00 w Parku im. Władysława Szafera w Rzeszowie przy ul. Powstańców Śląskich. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do pobliskiego Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina (przy ul. Paderewskiego 154). Wydarzenie jest organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury przy wsparciu Folwark Center. Wstęp wolny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama