Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Na granicy gmin Świlcza i Głogów Małopolski wybudowane zostaną dwa nowe mosty

Podziel się
Oceń

W czwartek (1.08.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie podpisano umowę na kluczową inwestycję drogową. Powstaną dwa mosty na granicy Rudnej Wielkiej i Rudnej Małej.
Na granicy gmin Świlcza i Głogów Małopolski wybudowane zostaną dwa nowe mosty
Na odcinku kilkudziesięciu metrów w Rudnej Wielkiej i Rudnej Małej znajdują się dwa mosty, które wymagają przebudowy.

Źródło: Google Maps

Powiat Rzeszowski, reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych, zawarł porozumienie z firmą Wolmost Sp. z o.o. na budowę dwóch nowych mostów na potoku Osina i Mrowla w Rudnej Wielkiej i Rudnej Małej, dosłownie na granicy gmin Świlcza i Głogów Małopolski.

Obiekty te zastąpią istniejące, wyeksploatowane konstrukcje na drodze powiatowej nr 1377R łączącej Przybyszówkę, Rudną Wielką, Rudną Małą, Zaczernie i Nową Wieś.

Budowa nowych mostów to nie tylko wymiana zużytych obiektów, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz kierowców korzystających z tej ważnej arterii komunikacyjnej. Nowe konstrukcje będą spełniać najwyższe standardy techniczne i projektowe, zapewniając długotrwałą i bezawaryjną eksploatację.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 4 614 483,62 zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą robót została firma Wolmost Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Zgodnie z podpisaną umową, prace budowlane mają zakończyć się w grudniu 2024 roku.

Realizacja tej inwestycji przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego. Nowe mosty poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwiększą przepustowość drogi i ułatwią komunikację między miejscowościami. Ponadto inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i podniesienia jego atrakcyjności.

Umowę podpisali: Marek Radion – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie oraz Zbigniew Wolan – Prezes WOLMOST Sp.  z o.o. w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył Józef Jodłowski – Senator RP, dr Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski oraz Jerzy Bednarz Wicestarosta Rzeszowski. fot. Powiat Rzeszowski 

Napisz komentarz

Komentarze

Michał G 01.08.2024 20:17
To porozumienie, czy umowa? Jak zwykle poziom prasowy niski jak poziom wody pod tymi mostami w czasie suszy.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama