Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Samoobrona upomina się o swojego przywódcę Andrzeja Leppera [LIST]

Podziel się
Oceń

Samoobrona napisała list otwarty do premiera Donalda Tuska. Zamieszczamy jego treść.

Samoobrona pisze do Tuska: przestańcie milczeć! 

W liście otwartym skierowanym do premiera Donalda Tuska, przewodniczący ZZR "Samoobrona" Marek Duszyński, prosi o interwencję w sprawie braku odpowiedzi na wniosek Tomasza Leppera, syna śp. Andrzeja Leppera, dotyczący zadośćuczynienia z Funduszu Sprawiedliwości dla członków jego rodziny.

Sygnatariusze listu podkreślają, iż pomimo upływu wszelkich terminów, poprzedni Minister Sprawiedliwości [Zbigniew Ziobro] nie udzielił odpowiedzi na ten wniosek.  Według autorów listu również obecny Minister [Adam Bodnar] nie odpowiadając na wniosek, lekceważy rodzinę śp. Andrzeja Leppera, a tym samym w ich opinii postępuje podobnie jak jego poprzednik.

Marek Duszyński zapewnia, że ZZR „Samoobrona” będzie dążyć do uzyskania godziwego zadośćuczynienia materialnego i niematerialnego dla rodziny śp. A. Leppera. - "Jeżeli Minister Sprawiedliwości będzie nadal bezczynny, może się znaleźć w jednym procesie cywilnym z „kryształowymi” przestępcami - czytamy w liście. Mowa tutaj o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku, którzy mieli być inspiratorami tzw. afery gruntowej, która była głównym powodem upadku koalicji PiS-Samoobrona-LPR w 2007 r.  

"Samooobrona" traktuje list otwarty do premiera Tuska jako „jako ostatnią próbę ugodowego rozstrzygnięcia kwestii zadośćuczynienia między żoną, synem, córkami, wnukami i wnuczkami śp. A. Leppera, a dysponentem Funduszu Sprawiedliwości. Podkreślają, iż "istniejący problem, może być rozwiązany jedną decyzją Pana Premiera następnie Ministra jako dysponenta tego Funduszu" - czytamy w liście. - "Taki obrót sprawy byłby nie tylko akceptowalny prawnie, ale spotkałby się z aprobatą opinii publicznej" - kończy apel przewodniczący ZZR "Samoobrona" Marek Duszyński.

Od lidera związkowego do wicepremiera

Andrzej Lepper był politykiem, rolnikiem i związkowcem, założycielem i pierwszym przewodniczącym partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”.

Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji. Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wiceprezes Rady Ministrów 
oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Kandydat w wyborach 
prezydenckich w 1995, 2000, 2005 i 2010.

5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie. W toku zakończonego postępowania prokuratorskiego ustalono, że Andrzej Lepper
popełnił samobójstwo.  Według ustaleń śledztwa polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii.

Po jego śmierci pojawiły się teorie spiskowe negujące ustalenia śledztwa. Według nich polityk miał zostać zamordowany albo ktoś miał zmusić go do popełnienia samobójstwa. 

maf/łk

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Baba 03.08.2024 19:42
Brawo Samoobrona.

Bartek 03.08.2024 19:40
Prawdziwy Polak! Przewidział wiele lat temu jak skończy się Polska i Polskość! Zamordowany przez nieudaczników których wymienił na słynnym przemówieniu sejmowym!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama