Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Poezja naładuje Cię energią w Rzeszowie!

Podziel się
Oceń

Rzeszów miastem poezji! Realizowany przez Estradę Rzeszowską w przestrzeni miejskiej projekt „Podłącz Poezje” ma na celu promowanie poezji lokalnych poetów, jednocześnie zachęcając mieszkańców do „podłączania” się do niej zamiast do ekranów smartfonów. W ramach projektu twórczość sześciu utalentowanych rzeszowskich poetów zostanie udostępniona w najbardziej popularnych miejscach w mieście.
Poezja naładuje Cię energią w Rzeszowie!

Źródło: Estrada Rzeszowska

W dzisiejszych czasach, kiedy smartfony towarzyszą nam niemal wszędzie, łatwo zapomnieć o tym, jak wiele radości może przynieść słowo pisane. Projekt „Podłącz Poezje” chce to zmienić. W różnych punktach miasta, zamiast tradycyjnych ładowarek do telefonów, pojawią się specjalne miejsca, gdzie każdy będzie mógł „naładować się poezją”. To doskonała okazja, aby chociażby w trakcie spaceru zatrzymać się na chwilę i przeczytać kilka wersów spod pióra lokalnych poetów.

Poezja ma niezwykłą moc otwierania oczu na świat, rozwijania wyobraźni i pogłębiania wrażliwości. Czytanie poezji pomaga lepiej zrozumieć siebie i innych, dostrzegać piękno w codzienności oraz refleksyjnie podchodzić do rzeczywistości. Dla wielu ludzi kontakt z poezją jest źródłem inspiracji i wewnętrznego wzbogacenia.

Źródło: Estrada Rzeszowska

- „Podłącz Poezje” to nie tylko okazja do promocji lokalnych poetów, ale także szansa na rozwinięcie kulturalnej wrażliwości mieszkańców Rzeszowa. Chcemy, aby nasz projekt zachęcił ludzi do zatrzymania się na chwilę, oderwania od ekranów i zanurzenia w słowie pisanym, które ma moc przemieniania naszej percepcji świata – mówią organizatorzy.

W projekt zaangażowało się sześciu utalentowanych poetów z Rzeszowa: Monika Zając-Czerkies, Tomasz Wojewoda, Klaudia Gnatowska, Joanna Prejzner, Katarzyna Zuzanna-Śmigiel, Małgorzata Szepelak, których różnorodna twórczość z pewnością przypadnie do gustu szerokiej publiczności.

Gdzie szukać poezji w Rzeszowie?

W ramach projektu „Podłącz Poezje” wiersze rzeszowskich poetów pojawią się w najbardziej popularnych miejscach w mieście, takich jak rzeszowski Rynek, aleja Lubomirskich oraz liczne kawiarnie i galerie. To doskonała okazja, aby podczas spaceru czy spotkania z przyjaciółmi odkryć piękno rzeszowskiej poezji oraz zastanowić się nad własnym życiem i otaczającym nas światem.

Więcej informacji o projekcie oraz harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej.

Źródło: Estrada Rzeszowska
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama