Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszów. Na brudne deptaki w centrum miasta lekiem specjalna maszyna

Podziel się
Oceń

Ponad 10 tysięcy złotych kosztowała specjalna maszyna do usuwania trudnych zabrudzeń na rzeszowskich deptakach.
Rzeszów. Na brudne deptaki w centrum miasta lekiem specjalna maszyna

Autor: Czytelniczka Halo Rzeszów

Rozlane napoje, plamy po substancjach ropopochodnych, czy ślady po roztopionych lodach i sosach z fast foodów - tak wyglądają deptaki w ciągu ulicy 3 Maja i Kościuszki.

Plamy zmorą rzeszowskich deptaków

Uwagę na skalę zabrudzeń zwróciła nasza Czytelniczka, która w liście do naszej redakcji zastanawia się, "czy tak powinna wyglądać wizytówka stolicy Podkarpacia?".

Najpopularniejsze deptaki w sercu miasta w ciągu wakacji odwiedziło kilkaset tysięcy osób. Trudno zatem, aby nawet nieumyślnie, nie zostawić po sobie uciążliwych plam, które trudno jest usunąć za pomocą powszechnych narzędzi, np. szczotki i wody. Ale zabrudzenia pojawiają się także poza sezonem wakacyjnym, zwłaszcza w weekendy. 

Na pomoc specjalna maszyna

W rzeszowskim Ratuszu słyszymy, że sprawa ta nie jest obca. Miasto znalazło antidotum na ten problem.  Z pomocą przychodzi specjalna, cicha i ekologiczna maszyna, która w nocy z 3 na 4 września była już testowana. 

- Kupiona maszyna jest akumulatorowa. Zdecydowaliśmy się wybrać takie rozwiązanie, gdyż prowadząc prace porządkowe zwłaszcza w nocy, chcemy uszanować komfort mieszkańców - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta. 

Za zakup tego urządzenia kwotę ponad 10 tysięcy złotych wyłożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, zajmujące się porządkiem na rzeszowskich ulicach i chodnikach. 

Pracownik rzeszowskiego Ratusza zwraca także uwagę, że maszynę dobrano tak, aby nie uszkodziła znajdujących się na deptakach płyt granitowych. 

- Stosowanie środków chemicznych używanych przez tę maszynę do usuwania plam konsultowaliśmy z firmami, które dokonywały rewitalizacji deptaków, tak aby zapobiec uszkodzeniu płyt - wyjaśnia Artur Gernand. 

Maszyna do usuwania uciążliwych plam pracować będzie głównie na rzeszowskich deptakach przy ulicach 3 Maja i Kościuszki, a wkrótce - po otwarciu - na ulicy Grunwaldzkiej. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama