Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Ogłoszono przetarg na budowę drogi kołowania i przebudowę pasa startowego na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce

Podziel się
Oceń

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów ogłosił przetarg nieograniczony na wykonawcę robót budowlanych strategicznej inwestycji o przeznaczeniu cywilno-wojskowym, czyli budowę drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej. Prace zaplanowane są na lata 2025-2026.
Ogłoszono przetarg na budowę drogi kołowania i przebudowę pasa startowego na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce
Władze podrzeszowskiego lotniska zapowiadają, że realizacja inwestycji nie wpłynie na funkcjonowanie portu.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

– Rozbudowa i przebudowa tych kluczowych elementów infrastruktury to niezwykle ważny etap w rozwoju naszego lotniska, mający ogromne znaczenie nie tylko dla ruchu pasażerskiego. Służy również zwiększeniu funkcjonalności lotniska pod potrzeby operacji wojskowych i tym samym wzmocnieniu bezpieczeństwa w tej części Europy – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Mapa projektowa inwestycji, grafika: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility). 

Wśród najważniejszych zadań jest budowa II etapu równoległej drogi kołowania, dwóch prostopadłych łączników drogi kołowania z drogą startową oraz nawierzchni do zawracania samolotów przy progu od wschodniej części lotniska, a także przebudowa istniejącej drogi startowej na odcinku 700 m od tej samej strony, z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Prace będą realizowane etapami, w taki sposób, by nie zakłócać działalności lotniska.

– Za wsparcie działań w tym przedsięwzięciu chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Komisji Europejskiej, Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej oraz udziałowcom lotniska, czyli zarządom Województwa Podkarpackiego i Polskich Portów Lotniczych – dodaje prezes Adam Hamryszczak.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama