Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

W Rzeszowie otwarto nowo wybudowany Komisariat II Policji [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie przy ul. Wołyńskiej dobiegła końca. Po ponad dwóch latach prac budowlanych, obiekt jest już gotowy i wkrótce korzystać będą z niego policjanci i petenci.
W Rzeszowie otwarto nowo wybudowany Komisariat II Policji [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć w galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W uroczystości wzięli także udział Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek wraz z zastępcami Marcinem Deręgowskim i Krzysztofem Stańko, Wojewodę Podkarpackiego reprezentował Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego nadinsp. Policji w stanie spoczynku Józef Gdański, Marszałka Województwa Podkarpackiego reprezentował Jerzy Cypryś Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Jarosz Starosta Powiatu Rzeszowskiego, ks. st. bryg. dr Jan Krynicki proboszcz parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie oraz Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszowa Sylwia Urban-Koszela. Posła na Sejm RP Adama Dziedzica reprezentował Ernest Dąbrowski, Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie. Nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych - Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzeja Wantrycha i Komendanta Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie Jasionce ppłk. SG Artura Bogacza oraz mjr. Tadeusza Włodyki, Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie. Na uroczystym otwarciu obecny był także Wiceprezes firmy BAUDZIEDZIC Marcin Baran oraz Kierownik Budowy Rafał Sobczyk, a także zaproszeni goście, kadra kierownicza podkarpackiej Policji, przedstawiciele policyjnych organizacji związkowych oraz policjantki, policjanci i pracownicy, którzy na co dzień będą pełnić służbę w nowym komisariacie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotrowi Stępce, który w imieniu insp. Jarosława Tokarczyka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, wziął udział w tej uroczystości. Następnie Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania przywitał zaproszonych gości, po którym nastąpił najważniejszy punkt dzisiejszej uroczystości, symboliczne otwarcie komisariatu. Mł. insp. Piotr Janiec Komendant Komisariatu II w Rzeszowie, złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotrowi Stępce o gotowości do pełnienia służby w nowej siedzibie i odebrał od niego symboliczne klucze. W kolejnej części nastąpiło poświęcenie nowego budynku przez ks. st. bryg. dr. Jana Krynickiego.

FOTORELACJA Z OTWARCIA:

Ponad 200 policjantów w jednym miejscu

Działka o powierzchni 0,61 ha, zlokalizowana przy ul. Wołyńskiej 1, na której stanął nowy komisariat, została przekazana przez władze Rzeszowa w 2018 roku. W marcu 2021 r. ogłoszony został przetarg na budowę obiektu. Niestety, z uwagi na wybuch pandemii Covid-19, w pierwszym terminie nie zdołano wyłonić wykonawcy. Udało się to dopiero w drugim przetargu. Na początku grudnia dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Została złożona przez firmę BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k. z siedzibą w Głogowie Małopolskim. 20 czerwca 2022 roku uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji II w Rzeszowie.

Dzięki inwestycji o wartości blisko 25 000 000 złotych, sfinansowanej z Budżetu Państwa, powstał czterokondygnacyjny budynek podpiwniczony o użytkowej powierzchni blisko 3000 m2, w którym znajduje się recepcja, pomieszczenia dla służby dyżurnej, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pomieszczenia biurowe, w których na co dzień pracują policjanci, pomieszczenia sanitarno – higieniczne oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w nowe umeblowanie, nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, który usprawni pracę policjantów. Przy komisariacie zostały wybudowane garaże, gdzie znajduje się łącznie 38 stanowisk dla pojazdów służbowych oraz jedno stanowisko do obsługi i utrzymaniu pojazdów w czystości. Przy budynku powstał także wewnętrzny parking dla pracowników oraz zewnętrzny parkingi dla interesantów z miejscami postojowymi, w tym miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej.

Już w najbliższych dniach, do nowego komisariatu wprowadzą się policjanci z Baranówki. Oprócz nich w budynku przy ul. Wołyńskiej 1, swoją siedzibę będzie miał Wydział Ruchu Drogowego, Wydział ds. Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym oraz Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców i policyjne archiwum.

W Rzeszowie jest bezpiecznie 

Podczas swojego wystąpienia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zauważył, że dzięki zaangażowaniu rzeszowskiej policji, stolica Podkarpacia znalazła się na czele rankingu bezpieczeństwa tygodnia Forbes. - Dlatego tak ważna jest jakość waszej pracy - uzupełniał prezydent, w nawiązaniu do uroczystego oddania do użytku nowego budynku. 

Konrad Fijołek zapowiedział także kolejne inicjatywy związane z bezpieczeństwem. To przede wszystkim rozmowy o nowej koncepcji budynku Komendy Miejskiej Policji w centrum Rzeszowa, czy kolejne partycypacje finansowe w zakup nowych radiowozów. 

- Dziękuję za to, że czujemy się bezpiecznie. To efekt waszej pracy, waszego poświęcenia - mówił Krzysztof Jarosz, starosta rzeszowski. Swoje gratulacje złożyli także: Józef Gdański, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Ernest Dąbrowski, dyrektor biura Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rzeszowie. 

Nowy komisariat zastąpi wyeksploatowany budynek znajdujący się przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. Swoim zakresem obejmuje zachodnią część miasta oraz teren gminy Świlcza. 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama