Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Andrzej Kasiurak nowym komendantem Straży Miejskiej w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Od 1 października stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie objął Andrzej Kasiurak, który zwyciężył w konkursie na to stanowisko. Decyzja o jego nominacji została zaaprobowana przez prezydenta miasta Konrada Fijołka, który zgodził się z rekomendacją komisji konkursowej.
Andrzej Kasiurak nowym komendantem Straży Miejskiej w Rzeszowie
Andrzej Kasiurak - pierwsze z prawej - odbierający nominację na komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie, z rąk prezydenta Konrada Fijołka.

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Andrzej Kasiurak, 53-letni nowy komendant, posiada bogate doświadczenie w służbach mundurowych. Jego kariera zawodowa obejmuje wiele lat pracy w policji, gdzie pełnił różne funkcje. Był m.in. komendantem komisariatu w Sokołowie Małopolskim, kierował posterunkiem policji w Boguchwale oraz pracował jako dzielnicowy w Rzeszowie. 

Ponadto, Kasiurak służył w referacie kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, co dało mu cenne doświadczenie w zwalczaniu przestępczości.

Jego bogate doświadczenie w organach ścigania, zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i operacyjnych, czyni go odpowiednim kandydatem do objęcia funkcji komendanta Straży Miejskiej.

Nowe wyzwania

Kasiurak obejmuje stanowisko po wieloletnim komendancie Józefie Wiszu, który przeszedł na emeryturę. Od lipca obowiązki p.o. komendanta pełnił jego zastępca, Marek Kruk. Teraz, po oficjalnym objęciu stanowiska przez Andrzeja Kasiuraka, Straż Miejska w Rzeszowie zyska nowego lidera, który z pewnością będzie dążył do utrzymania porządku i bezpieczeństwa w mieście.

Nominacja Kasiuraka spotkała się z pozytywnymi opiniami, głównie dzięki jego szerokiemu doświadczeniu w służbie publicznej. Mieszkańcy Rzeszowa mogą oczekiwać, że nowy komendant wprowadzi skuteczne rozwiązania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz lepszego funkcjonowania Straży Miejskiej.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama