Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Powiat Rzeszowski otworzył nowoczesne centrum pomocy społecznej

Podziel się
Oceń

W czwartek, 24 października, odbyło się uroczyste otwarcie gruntownie zmodernizowanego budynku przy ulicy Siemieńskiego 18A w Rzeszowie, który stał się nową siedzibą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1. Ta inwestycja, warta blisko 14 milionów złotych, to kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców powiatu rzeszowskiego.
Powiat Rzeszowski otworzył nowoczesne centrum pomocy społecznej

Źródło: Powiat Rzeszowski

Jak podkreślał Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz, to nie tylko budynek na miarę XXI wieku, ale przede wszystkim inwestycja w ludzi. 

- To nowe otwarcie się na potrzeby społeczne. Nowoczesne wnętrza zapewniają lepsze warunki pracy oraz tworzą komfortowe i przyjazne środowisko dla wszystkich, którzy korzystać będą z realizowanej tu pomocy. Lepsze warunki obsługi przekładają się na skuteczniejszą i bardziej efektywną pomoc - mówił. 

Co się zmieniło?

W wyremontowanym budynku znalazły się przestronne pomieszczenia administracyjne, gabinety lekarskie, sale do terapii i psychoterapii, sala integracji sensorycznej, pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna. Budynek został wyposażony w nowoczesne instalacje, w tym fotowoltaikę z bankiem energii, a także stworzono dodatkowe miejsca parkingowe wraz ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Wsparcie dla mieszkańców

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu rzeszowskiego zyskają dostęp do szerokiego spektrum usług, w tym:

  • Poradnictwa psychologicznego i pedagogicznego
  • Terapii indywidualnej i rodzinnej
  • Mediacji
  • Wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami
  • Pomocy w trudnych sytuacjach życiowych

Współpraca na rzecz mieszkańców

W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa oraz mieszkańcy. - Dziś otwieramy centrum dowodzenia powiatową pomocą społeczną, psychologiczną i pedagogiczną. Nie budujemy murów, budujemy przestrzeń otwartą dla mieszkańców powiatu, zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami – mówił Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz.

Otwarcie nowej siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 to początek nowej ery dla pomocy społecznej w powiecie rzeszowskim. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają jeszcze lepszy dostęp do profesjonalnej pomocy i wsparcia.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama