Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

„Złote rzeszowskie dzieci” - nadchodzi premiera filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla!

Podziel się
Oceń

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Paulina Ibek zapraszają na premierowy pokaz filmu „Złote rzeszowskie dzieci” z udziałem twórców i bohaterów. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada (środa) o 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
„Złote rzeszowskie dzieci” - nadchodzi premiera filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla!

Źródło: mat. prasowe

O filmie

Dokładnie 30 lat temu w 1994 roku na torze żużlowym przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie Rafał Wilk, Maciej Kuciapa, Piotr Winiarz i Rafał Trojanowski zostali po raz pierwszy drużynowymi Mistrzami Polski. Czterech młodzieńców, dziś prawie dokładnie 50-latków, niegdyś swoje życie związało z jedną z najniebezpieczniejszych dyscyplin sportowych. Ich nazwiska kibice w Rzeszowie wymieniają jednym tchem. Czwórka kolegów, którzy marzyli o wielkiej sportowej karierze. Jako nastolatkowie spotkali się w szkółce żużlowej rzeszowskiej Stali. Ich talent i umiejętności w jeździe motocyklem po owalnym torze szybko przyniosły efekt. Sport, który w Rzeszowie i w całym województwie podkarpackim ma tysiące fanów, dzięki nim świętował jeden z największych sukcesów w historii tej dyscypliny w regionie. Jednak przewrotny i niekiedy dramatyczny los poprowadził ich różnymi, bardzo krętymi i wyboistymi drogami.

Zwiastun

Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa realizowanego ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego. Partnerami filmu są: Texom Sp. z o.o. i Marma Polskie Folie Sp. z o.o.

Po projekcji filmu (33 min.) odbędzie się spotkanie zarówno z bohaterami filmu jak i jego twórcami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują wejściówki.

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/933262438724585/ 

ZŁOTE RZESZOWSKIE DZIECI

scenariusz: Piotr Socha
reżyseria: Piotr Socha, Paulina Ibek
zdjęcia: Maciej Dźwigaj, Paulina Ibek
dźwięk: Maciej Dźwigaj, Krzysztof Ridan
montaż: Maciej Gońkiewicz
napisy: Monika Socha
muzyka: Jacek Chrobak
produkcja: Paulina Ibek
koprodukcja: Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego
partner filmu: Texom, Marma Polskie Folie

Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa 2024


Napisz komentarz

Komentarze

Robert 27.11.2024 22:41
Historia piękna....ale film biedota....90% z neta!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama