Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Fun Park na Baranówce na ukończeniu

Podziel się
Oceń

Na rzeszowskim osiedlu Baranówka trwają zaawansowane już prace przy budowie Fun Parku. To inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Fun Park na Baranówce na ukończeniu

Autor: Adam Lampart/UM Rzeszowa

Fun Park będzie zespołem trzech torów do jazdy wyczynowej rowerami, rolkami, hulajnogami, deskorolkami. Będą one miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani. Podczas ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego to zadanie zdobyło blisko 1,5 tys. głosów mieszkańców i zostało zakwalifikowane do realizacji.

W przetargu zwyciężyła firma OBO Polska z Rzeszowa, której zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie Fun Parku. Koszt tego zadania to nieco ponad 388 tys. zł. Budowa torów na os. Baranówka jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu. 

Fun Park jest kolejnym elementem osiedlowych terenów rekreacyjnych, które w ostatnich kilku latach powstały w rejonie ulic Starzyńskiego, Osmeckiego i Brydaka. Wcześniej stworzono tam m.in. park kieszonkowy, pumptrack, rozbudowany został także plac zabaw. 

- Koncepcja budowy Fun Parku zrodziła się z potrzeby zagospodarowania zaniedbanego, 50-arowego trawnika, na którym znajdowało się jedynie zniszczone betonowe boisko i stare urządzenia zabawowe, użytkowane w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem - mówi Mateusz Maciejczyk, przewodniczący Rady osiedla Baranówka, radny miasta. 

- Wspólnie z Radą Osiedla i mieszkańcami opracowaliśmy plan rewitalizacji tego terenu, który dzięki wsparciu Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, zyskiwał uznanie w corocznych głosowaniach. Dzięki temu w miejscu tym powstały: mini boisko wielofunkcyjne, tor Pumptrack dual, park kieszonkowy z alejkami spacerowymi, hamakami oraz licznymi nasadzeniami drzew i krzewów. W ubiegłym roku, dzięki aż 1482 głosom mieszkańców, rozpoczęto budowę Fun Parku. Co więcej, na wniosek mieszkańców i Rady Osiedla Baranówka, cały kompleks został wyposażony w monitoring, który działa od końca września bieżącego roku - dodaje. 
 


Napisz komentarz

Komentarze

Miłosz 21.11.2024 11:27
Super, juz się nie mogę doczekać końcówki!!! :D

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama