Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Finał III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Ilustrator" [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

556 prac z 46 podkarpackich miejscowości – oto rezultat III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Ilustrator”, rozstrzygniętego 13 listopada br.
Finał III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Ilustrator" [ZDJĘCIA]

Źródło: Powiat Rzeszowski

Inspirację dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych stanowił utwór Jakova Tajca pt. “Jarzębinka”. Dzieła młodych twórców oceniali m.in. profesjonalni artyści (Maciej Śliwiak, Gabriela Siuta, Irena Brzeżowska), a ich zdanie równoważyły opinie 5 jurorów młodego pokolenia (w składzie: Magdalena Gniewek, Laura Krata, Nikola Rejewska, Andżelika Bryła i Emilia Sieraczyńska). Jury, doceniając szczególne walory artystyczne, estetykę, oryginalność i pomysłowość, przyznało w sumie 42 nagrody i wyróżnienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Starosta Powiatu Rzeszowskiego wielką uwagę przykłada do rozwoju młodych talentów, dlatego objął patronatem tę szczytną inicjatywę, wspierając ją także finansowo.

We wtorek, 20 listopada, w Sali Widowiskowej GOK w Krasnem Laureatom nagrody i dyplomy uroczyście wręczyli: radna powiatu rzeszowskiego Magdalena Kluz-Międlar, z ramienia gminy radna Bożena Kura, dyrektor GOK w Krasnem Ireneusz Śpiewla oraz Maciej Śliwiak. Wszystkich zebranych w finał wprowadził Teatr Pacynka, działający przy GOK w Krasnem, który zaprezentował własną plastyczno-taneczną interpretację tematu Konkursu, a więc “Jarzębinki” Tajca.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama