Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Polityk z okolic Przemyśla skazany za postrzelenie zięcia. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Podziel się
Oceń

W Sądzie Rejonowym w Przemyślu zakończył się proces 67-letniego Mariusza I., lokalnego polityka, który w lipcu 2024 r. postrzelił swojego zięcia.
Polityk z okolic Przemyśla skazany za postrzelenie zięcia. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Autor: Pixabay

Sprawa budziła duże zainteresowanie opinii publicznej, szczególnie ze względu na początkowe zarzuty i okoliczności zdarzenia. 

Przypomnienie sprawy

Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 lipca 2024 r. w Krasiczynie, niedaleko Przemyśla. Podczas rodzinnej imprezy w domu Mariusza I. doszło do gwałtownej kłótni między nim a jego zamieszkałym w Rzeszowie zięciem, 29-letnim Michałem Z. 

W pewnym momencie polityk sięgnął po broń palną i oddał strzał w kierunku zięcia. Na miejsce szybko wezwano jednak odpowiednie służby i postrzelony otrzymał niezbędną pomoc.

Początkowo prokuratura postawiła Mariuszowi I. zarzut usiłowania zabójstwa i wnioskowała o tymczasowe aresztowanie, jednakże Sąd nie widział podstaw do tego ostatniego. Później zmieniono także kwalifikację czynu na nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Wyrok

Ostatecznie Sąd w Przemyślu uznał Mariusza I. winnym i skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto polityk stracił prawo do posiadania broni – sąd orzekł jej przepadek na rzecz Skarbu Państwa. 

Mężczyzna został także zobowiązany do zapłaty 10 tysięcy zł zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego oraz do pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

Kim jest skazany?

Mariusz I. to lokalny polityk i były samorządowiec związany z regionem przemyskim. W przeszłości pełnił funkcje w lokalnych strukturach samorządowych jako m.in. radny. Choć w ostatnich latach nie zajmował eksponowanych stanowisk, nadal pozostawał aktywny w środowisku politycznym.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych startował on z listy Lewicy do Sejmiku osiągając wysoki rezultat.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Niezależny 13.02.2025 20:50
Zięć to raczej pochodzi z Przemyśla, a mieszka w Rzeszowie - to takie małe sprostowanie dla autora tekstu.

Kpina z prawa 13.02.2025 15:51
Za usiłowanie zabójstwa "zawiasy", przecież to jawna kpina z prawa. Papuga zapewne zastraszona, albo za kilka srebrników kupiona, aby tak żałosny wyrok wydać.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama