Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Aglomeracja Rzeszowska: Chmielnik za, Rzeszów niedługo też?

Podziel się
Oceń

Projekt Aglomeracji Rzeszowskiej nabiera coraz większego rozpędu. Za wstąpieniem do organizacji opowiedzieli się radni gminy Chmielnik. W kolejce czeka też nieustannie Rzeszów.
aglomeracja rzeszowska

Autor: Powiat Rzeszowski

W głosowaniu, które odbyło się na posiedzeniu Rady Gminy w dniu 31 marca, wszyscy obecni radni — łącznie 15 osób — opowiedzieli się za przystąpieniem Chmielnika do Aglomeracji Rzeszowskiej. 

Zobacz też:

Korzyści dla Chmielnika

Jak podkreślają przedstawiciele gminy, to wyraz pełnego poparcia dla współpracy między gminami, mającej na celu zarówno rozwój infrastruktury, jak i poprawę jakości życia mieszkańców całego regionu. 

Dołączenie do stowarzyszenia ma również umożliwić łatwiejszy dostęp do funduszy zewnętrznych, zarówno krajowych, jak i unijnych, a także usprawnić koordynację działań w obszarach takich jak transport, ochrona środowiska czy polityka społeczna.

Następny Rzeszów?

W ślad za Chmielnikiem może niedługo pójść również stolica województwa. Rzeszów coraz aktywniej uczestniczy w rozmowach dotyczących przystąpienia do Aglomeracji. Ostatnie spotkanie starosty rzeszowskiego Krzysztofa Jarosza z radnymi miejskimi — Robertem i Witoldem Walawendrami — było poświęcone m.in. właśnie tej kwestii.

W trakcie rozmów poruszono nie tylko temat potencjalnego członkostwa Rzeszowa w stowarzyszeniu, ale także rolę, jaką miasto może odegrać w rozwoju całego regionu. Dyskutowano m.in. o możliwościach wspierania kultury i sportu jako narzędzi budowania silnej wspólnoty lokalnej. Obie strony zgodziły się co do tego, że przyszłość Rzeszowa leży we współpracy z otaczającymi go gminami.

Choć formalna decyzja Rady Miasta Rzeszowa jeszcze nie zapadła, atmosfera wokół inicjatywy wyraźnie się ociepla. Coraz więcej środowisk postrzega Aglomerację Rzeszowską jako szansę na skoordynowany rozwój i lepsze wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w całym regionie.

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama