Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Aglomeracja Rzeszowska: Chmielnik za, Rzeszów niedługo też?

Podziel się
Oceń

Projekt Aglomeracji Rzeszowskiej nabiera coraz większego rozpędu. Za wstąpieniem do organizacji opowiedzieli się radni gminy Chmielnik. W kolejce czeka też nieustannie Rzeszów.
aglomeracja rzeszowska

Autor: Powiat Rzeszowski

W głosowaniu, które odbyło się na posiedzeniu Rady Gminy w dniu 31 marca, wszyscy obecni radni — łącznie 15 osób — opowiedzieli się za przystąpieniem Chmielnika do Aglomeracji Rzeszowskiej. 

Zobacz też:

Korzyści dla Chmielnika

Jak podkreślają przedstawiciele gminy, to wyraz pełnego poparcia dla współpracy między gminami, mającej na celu zarówno rozwój infrastruktury, jak i poprawę jakości życia mieszkańców całego regionu. 

Dołączenie do stowarzyszenia ma również umożliwić łatwiejszy dostęp do funduszy zewnętrznych, zarówno krajowych, jak i unijnych, a także usprawnić koordynację działań w obszarach takich jak transport, ochrona środowiska czy polityka społeczna.

Następny Rzeszów?

W ślad za Chmielnikiem może niedługo pójść również stolica województwa. Rzeszów coraz aktywniej uczestniczy w rozmowach dotyczących przystąpienia do Aglomeracji. Ostatnie spotkanie starosty rzeszowskiego Krzysztofa Jarosza z radnymi miejskimi — Robertem i Witoldem Walawendrami — było poświęcone m.in. właśnie tej kwestii.

W trakcie rozmów poruszono nie tylko temat potencjalnego członkostwa Rzeszowa w stowarzyszeniu, ale także rolę, jaką miasto może odegrać w rozwoju całego regionu. Dyskutowano m.in. o możliwościach wspierania kultury i sportu jako narzędzi budowania silnej wspólnoty lokalnej. Obie strony zgodziły się co do tego, że przyszłość Rzeszowa leży we współpracy z otaczającymi go gminami.

Choć formalna decyzja Rady Miasta Rzeszowa jeszcze nie zapadła, atmosfera wokół inicjatywy wyraźnie się ociepla. Coraz więcej środowisk postrzega Aglomerację Rzeszowską jako szansę na skoordynowany rozwój i lepsze wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w całym regionie.

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama