Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Bezpłatna akcja profilaktyczna dla mieszkańców Rzeszowa

Podziel się
Oceń

W dniach 23-25 maja mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach kampanii "Zdrowie w Twoich rękach – Profilaktyka dla Mieszkańców". Badania będą przeprowadzane w namiotach przy ulicy 3 Maja oraz w Międzynarodowym Centrum Integracji FENIKS (ul. 3 Maja 13).

 Wykrywanie osteoporozy, spirometria, analiza składu ciała, badanie wzroku, ciśnienia, poziomu cukru, diagnostyka wad postawy porady, konsultacje lekarskie i inne badania będzie można zrobić za darmo. Wszystko w ramach kampanii: Zdrowie w Twoich rękach – Profilaktyka dla Mieszkańców. Odbędzie się ona 23-25 maja w namiotach na ul. 3 Maja oraz w Międzynarodowym Centrum Integracji FENIKS (ul. 3 Maja 13). Akcję organizuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Dostępne badania i konsultacje

Podczas akcji sponsorowanej przez Urząd Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wykonać:

  • Badania w kierunku osteoporozy
  • Spirometrię
  • Analizę składu ciała
  • Badanie wzroku
  • Pomiar ciśnienia
  • Oznaczenie poziomu cukru we krwi
  • Diagnostykę wad postawy
  • Konsultacje lekarskie i inne specjalistyczne badania

Cel kampanii

Głównym celem inicjatywy jest edukacja zdrowotna, promocja zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych wśród mieszkańców Rzeszowa. Jak podkreśla Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, akcja doskonale wpisuje się w obchody Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki 2025.

Działania profilaktyczne umożliwiają wczesne wykrywanie chorób, co znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Regularne badania i zdrowy tryb życia przyczyniają się również do zmniejszenia kosztów leczenia oraz liczby hospitalizacji, przynosząc korzyści zarówno indywidualnym pacjentom, jak i całemu społeczeństwu.

Wszystkie badania i konsultacje w ramach akcji będą całkowicie bezpłatne.

Piątek, 23 maja 

•    Cogito Med w godz. 10-17 będzie realizował program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy. Na ul. 3 Maja zlokalizowany będzie osteobus. Prowadzone będą badania z wykorzystaniem FRAX kalkulatora ryzyka złamania osteoporotycznego, badania densytometryczne z konsultacją lekarską oraz działania edukacyjne. Program kierowany jest do kobiet w wieku 65 lat i więcej, kobiet w wieku 40-64 lat z co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem oraz mężczyzn w wieku 75 lat i więcej.
•    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie - bezpłatne porady zdrowotne kardiologa, specjalisty chorób wewnętrznych w godz. 12-14. Badanie spirometrii w godz. 12-16. Dodatkowo w godz. 10 - 16 możliwość pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia, instruktaż samobadania piersi, informacje na temat miejskiego programu profilaktyki raka piersi, programu wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C czy medycyny podróży.
•    Centrum Medyczne Medyk w godz. 12- 17 zorganizuje Klinikę Małego Medyka - naukę udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, jak pomóc w zatrzymaniu krążenia, co to jest AED i jak go użyć, jak postępować w stanach zagrożenia życia. Stoisko informacyjne dotyczące miejskiego programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci. Edukacja w zakresie profilaktyki nowotworów. Nauka samobadania piersi i jąder (Międzynarodowe Centrum Integracji FENIKS).
•    Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Podkarpacki Oddział Wojewódzki w godz. 10 - 17 badanie poziomu cukru, badanie wzroku i dla chętnych analiza składu ciała. 
•    Narodowy Fundusz Zdrowia Podkarpacki Oddział Wojewódzki w godz. 10 - 16 zorganizuje stoisko informacyjno-edukacyjne, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat programów profilaktycznych realizowanych przez NFZ. Doradcy będą pomagać założyć aplikacje w telefonie (mojeIKP, mojeFizjo+) oraz zachęcać do korzystania z portalu Diety NFZ oraz Akademia NFZ, zapoznają chętnych z materiałami z cyklu ,,Planuje Długie Życie’’ oraz tematycznymi magazynami ,,Ze Zdrowiem’’.
•    Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie w godz. 10-17 zorganizuje stoisko promujące profilaktykę chorób zakaźnych i cywilizacyjnych, poradnictwo oraz konsultacje dotyczące szczepień ochronnych, loterię z nagrodami.

Sobota, 24 maja 

•    Cogito Med w godz. 10 - 17 - realizacja programu profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy. Na ul. 3 Maja będzie osteobus. Dodatkowo mobilny gabinet medyczny zaoferuje: przesiewowe badanie wzroku, spirometria, BMI. 
•    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie - bezpłatne porady zdrowotne kardiologa, specjalisty chorób wewnętrznych w godz. 10-12. Badanie spirometrii w godz. 12-16. Dodatkowo w godz. 10 - 16 możliwość pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia, instruktaż samobadania piersi, informacje na temat miejskiego programu profilaktyki raka piersi, programu wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C czy medycyny podróży.
•    Centrum Medyczne Medyk w godz. 10 - 17 zorganizuje Klinikę Małego Medyka. Stoisko informacyjne dotyczące miejskiego programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci. Badanie wzroku na urządzeniu Visiosmart (Międzynarodowe Centrum Integracji FENIKS).
•    Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Podkarpacki Oddział Wojewódzki w godz. 10-17 badanie poziomu cukru.

Niedziela, 25 maja

•    Cogito Med w godz. 10 - 17 realizacja programu profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy w godz. 10 – 17. Na ul. 3 Maja zlokalizowany będzie osteobus. 
•    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie bezpłatne porady zdrowotne kardiologa, specjalisty chorób wewnętrznych w godz. 10 - 12. Badanie spirometrii w godz. 12-16. Dodatkowo w godz. 10 -16: możliwość pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia, instruktaż samobadania piersi, informacje na temat miejskiego programu profilaktyki raka piersi, programu wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C czy medycyny podróży.
•    Centrum Medyczne Medyk w godz. 10-17 zorganizuje Klinikę Małego Medyka. Analiza składu ciała wraz z konsultacjami dietetyka (Międzynarodowe Centrum Integracji FENIKS).
•    Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Podkarpacki Oddział Wojewódzki w godz. 10-17 badanie poziomu cukru.
•    Centrum Fizjoterapii Paśko w godz. 10-14 w Międzynarodowym Centrum Integracji FENIKS dostępnych będzie dwóch rehabilitantów, którzy będą wykonywać diagnostykę wad postawy i stóp.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama