Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Tajemnicze zniknięcia na Podkarpaciu. Najpierw matka, teraz córka

Podziel się
Oceń

W Głobikowej, niewielkiej wsi na podkarpackich wzgórzach, znów rozgrywa się dramat. Na początku kwietnia zaginęła 32-letnia Agnieszka Przepaśniak. To już druga osoba z tej samej rodziny, która przepadła bez śladu. Pięć lat wcześniej, w październiku 2020 r., zaginęła jej matka, Grażyna Przepaśniak. W obu przypadkach mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie udało się ustalić, co się stało.

Ostatni raz Agnieszkę widziano 8 kwietnia, ale zawiadomienie o jej zaginięciu wpłynęło dopiero dziewięć dni później. 

Intensywne poszukiwania

Dom kobiety znajduje się na uboczu, przy bocznej drodze, w sąsiedztwie kompleksów leśnych. To właśnie te okolice są obecnie przeszukiwane przez służby – policję, straż pożarną oraz specjalistyczne zespoły z psami tropiącymi.

fot. Straż Pożarna

Rysopis zaginionej Agnieszki Przepaśniak: około 150 cm wzrostu, ciemne długie włosy do połowy pleców. W dniu zaginięcia ubrana była w czarne legginsy, brązową zimową kurtkę z jasnym futrem przy kapturze oraz różową czapkę.

fot. Podkarpacka Policja

Komenda Powiatowa Policji w Dębicy prowadzi intensywne działania poszukiwawcze. W ubiegłym tygodniu teren wokół miejsca zamieszkania kobiety był sprawdzany przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, niestety – bez rezultatów. Policja apeluje do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje, o kontakt pod numerem 47 8228 310 lub 311.

Nie tylko Agnieszka

Zaginięcie Agnieszki budzi skojarzenia z innym, równie tajemniczym przypadkiem. Jej matka, Grażyna Przepaśniak, zaginęła 13 października 2020 r. Wtedy również minęło kilka dni, zanim rodzina zgłosiła sprawę policji. Pomimo użycia dronów i psów tropiących, kobiety nie odnaleziono.

Grażyna miała około 165 cm wzrostu, krępą sylwetkę, krótkie kręcone brązowe włosy i brak uzębienia. Od momentu jej zaginięcia śledztwo nie przyniosło przełomu.

fot. Podkarpacka Policja

Obydwa zaginięcia mają wspólne cechy: brak świadków, śladów i konkretnych tropów. Głobikowa to wieś, gdzie ludzie dobrze się znają, a mimo to nikt nie widział, co się wydarzyło. Nie ma też żadnych oficjalnych informacji o potencjalnych motywach czy osobach mogących mieć związek ze sprawami.

Na uboczu

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że po śmierci ojca, który był głównym żywicielem rodziny, sytuacja życiowa matki i córki znacząco się pogorszyła. Kobiety żyły na uboczu i tylko sporadycznie korzystały z pomocy społecznej.

Obecnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie, co naprawdę stało się z kobietami z Głobikowej. Policja nie wyklucza żadnej wersji wydarzeń. Tajemnicze zniknięcia pozostają nierozwiązane, a społeczność lokalna wciąż czeka na odpowiedzi.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama