Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

IX LO w Rzeszowie zwycięzcą Wielkiego Finału Podkarpackiej Ligi Debat!

Podziel się
Oceń

Zakończyła się pierwsza edycja rocznego projektu edukacyjnego, który zgromadził osiem szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Jego celem było rozwijanie kompetencji obywatelskich i retorycznych młodzieży poprzez cykliczne debaty oksfordzkie.
IX LO w Rzeszowie zwycięzcą Wielkiego Finału Podkarpackiej Ligi Debat!

Autor: Materiały organizatorów

W czwartek, 5 czerwca, w Instytucie Pastoralno-Teologicznym w Rzeszowie odbył się Wielki Finał Podkarpackiej Ligi Debat. Projekt organizowany był przez IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie.

W tegorocznej edycji udział wzięły:

  • IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie
  • Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
  • II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie
  • II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie
  • Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim

Debaty odbywały się raz w miesiącu i poruszały zagadnienia z zakresu historii, społeczeństwa, edukacji oraz rozwoju lokalnego.

fot. Materiały organizatorów

Temat finałowej rozgrywki brzmiał:

W interesie władz miasta Rzeszowa jest priorytetyzowanie realizacji projektów skupiających się na rewitalizacji istniejących w Rzeszowie obiektów niż na budowie nowych.

W debacie finałowej zmierzyły się reprezentacje IX LO oraz Akademickiego LO z Rzeszowa. Jury jednogłośnie przyznało zwycięstwo IX LO, doceniając spójność argumentacji, poziom merytoryczny i dojrzałość wystąpień. Trzecie miejsce zajęły ex aequo I LO oraz II LO w Rzeszowie.

fot. Materiały organizatorów

Wielki Finał zgromadził około 150 uczniów i uczennic oraz licznych gości, w tym: Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Waldemara Szumnego, reprezentującego Marszałka Województwa Podkarpackiego; Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Krystynę Stachowską; Podkarpackiego Kuratora Oświaty Dorotę Nowak-Maluchnik; dra Łukasza Chrobaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie; a także dyrektorów szkół biorących udział w finale.

Organizatorzy złożyli szczególne podziękowania Krystynie Stachowskiej, Waldemarowi Szumnemu oraz dr. Łukaszowi Chrobakowi za pełnienie zaszczytnej roli Sędziów Honorowych.

fot. Materiały organizatorów

Projekt objęty był honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Merytoryczne wsparcie zapewniły Tarnowska Liga Debatancka oraz Fundacja Nowy Głos z Warszawy.

Organizatorzy zapowiadają kontynuację Ligi w kolejnym roku szkolnym — z jeszcze szerszym zasięgiem i nowymi tematami debat.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Lekarka miała gabinet w którym za pieniądze robiła to czego nie zrobiło państwo bo kościół zabronił Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Odkopano już 30 płodów w Lutoryżu . Radio ESKA o kulisach przesłuchania, a mieszkańcy dla Halo Rzeszów: „To podziemie aborcyjne? Skąd tyle zwłok?!” Autor komentarza: brzeszczotuńcio Treść komentarza: Masakra. Tak beztefleksyjnie mordować bezbronne dzieci w życiu płodowym. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:47 Źródło komentarza: Wykopano ludzkie szczątki pod Rzeszowem! Dziennikarze donoszą o ciałach trzynastu płodów Autor komentarza: Licealista Treść komentarza: Znalazłem ten artykuł przypadkiem. Ten tzw. Ksiądz ( książę) był kiedyś proboszczem w parafii w DUBIECKU. Uczył religii w szkole. Jego podejście do młodzieży było tragiczne, podpadało pod psychiczne znęcanie. Oczywiście w szkole nikt nie reagował, od nauczycieli po Dyrekcję . Nie wspominając o jego szemranych interesach. Zachowywał się jak biznesmen, któremu wszystko wolno . Tak właśnie wygląda KK w Polsce. Tragedia!!! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:50 Źródło komentarza: Czy ksiądz z Żołyni prowadzi działania mafijne? Lista dla proboszcza Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Szokujące ustalenia dziennikarzy: gangsterzy od podkarpackich agencji towarzyskich byli agentami polskich służb!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama