Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

"Z polskich strażników granicznych robi się taksówkarzy!" Ruch Narodowy interweniuje ws. migrantów na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

Działacze Ruchu Narodowego – europoseł Tomasz Buczek oraz Marcin Kowalski – wystąpili z apelem do władz wojewódzkich i krajowych w sprawie masowej imigracji. Na konferencji prasowej w Rzeszowie przedstawili swoje stanowisko oraz działania, które podjęli: złożenie pisma do wojewody Teresy Kubas-Hul oraz interwencję na forum Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
"Z polskich strażników granicznych robi się taksówkarzy!" Ruch Narodowy interweniuje ws. migrantów na Podkarpaciu

Autor: Facebook

Buczek poinformował o złożeniu pisma w biurze podawczym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. W dokumencie skierowanym do wojewody Teresy Kubas-Hul eurodeputowany domaga się odpowiedzi na pytania o to, ilu cudzoziemców przekazanych przez służby niemieckie polskiej Straży Granicznej zostało skierowanych na teren woj. podkarpackiego; o istnienie na Podkarpaciu ośrodków dla migrantów; a także o ilość zezwoleń wydanych na pobyt czasowy oraz pracę w regionie.

My, ale przede wszystkim mieszkańcy Podkarpacia, domagamy się pilnej odpowiedzi na te pytania!

– podkreślił Buczek w mediach społecznościowych.

Krytyka polityki migracyjnej

Podczas konferencji prasowej europoseł Buczek zarzucił obecnym i byłym władzom brak konsekwencji w polityce migracyjnej. 

O tej migracji już doskonale przecież wiemy, ponieważ tam na wschodzie toczy się wojna hybrydowa, a jednocześnie tego samego doświadczamy na zachodzie, gdzie niemieccy funkcjonariusze przepychają nielegalnie, w sposób niezgodny z procedurami unijnymi, przepychają nam migrantów [...]. To nie jest żadna procedura readmisji [...] Rząd polski kłamie w tej sytuacji.

– mówił polityk Konfederacji oraz Ruchu Narodowego.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
fot. Fanpage Tomasza Buczka

Według Buczka, polscy strażnicy graniczni przyjmują migrantów na podstawie deklaracji niemieckich służb, bez możliwości realnej weryfikacji. 

Nasi strażnicy graniczni wierzą im na słowo, bo takie są decyzje polityczne. 

– stwierdził.

Europoseł zapowiedział, że Ruch Narodowy będzie stanowczo sprzeciwiał się „robieniu z polskich strażników granicznych taksówkarzy”, a z żołnierzy – „najemników na usługach antypolskiego rządu, działającego w interesie Niemiec”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „温”
fot. Fanpage Tomasza Buczka

Interwencja w Sejmiku

Równolegle Marcin Kowalski – jeden z podkarpackich liderów Ruchu Narodowego i autor petycji „Stop Masowej Imigracji na Podkarpaciu. Stop Centrom Integracji Cudzoziemców” – miał uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Skarg i Petycji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

Jak relacjonował, przygotowana petycja miała się spotkać z negatywną reakcją ze strony Zarządu Województwa. Jego członkowie argumentowali to tym, iż „sprawa ma wykraczać poza kompetencje Sejmiku”.

Kowalski nie zgodził się jednak z tym podejściem, wyjaśniając, że w jego odczuciu Sejmik ma prawo wyrażać swoje stanowisko w różnych sprawach.

Z takim zdaniem oczywiście nie mogłem się zgodzić, argumentując, że Sejmik nie tylko ma prawo przyjmować stanowiska w dowolnych aspektach życia publicznego istotnych dla mieszkańców, ale także co jakiś czas z tego uprawnienia korzysta! 

- podkreślał działacz Ruchu Narodowego.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
fot. Fanpage Marcina Kowalskiego

Jak relacjonował, projekt odrzucenia petycji przeszedł głosami 3 za, 3 przeciw i 1 wstrzymującym się – rozstrzygnął głos przewodniczącego. Jednocześnie jednak miano później stwierdzić, że dokument ten został źle zrozumiany, w rezultacie czego przewodniczący Komisji, Bogdan Romaniuk, miał zapowiedzieć, że „stanowisko Sejmiku będzie dobrym pomysłem” i zadeklarował gotowość jego rekomendowania.

Ta deklaracja cieszy, ale nie odpuszczamy i trzymamy rękę na pulsie. Aby wzmocnić te „dobre chęci” ze strony władz województwa, sami przygotujemy i złożymy projekt takiego stanowiska, a także odwiedzimy najbliższą sesję, aby wzmocnić chęć radnych do jego poparcia.

- zapowiedział Kowalski.

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama