Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

"Stan po użyciu alkoholu". 14-latek na hulajnodze zderzył się z samochodem

Podziel się
Oceń

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek w Nisku. 14-letni chłopiec, poruszający się hulajnogą elektryczną, zderzył się z samochodem osobowym. Jak ustalili policjanci, nastolatek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W dodatku badanie wskazało u niego stan "po użyciu alkoholu".
"Stan po użyciu alkoholu". 14-latek na hulajnodze zderzył się z samochodem

Autor: KPP Nisko

Zgłoszenie o wypadku dyżurny niżańskiej komendy otrzymał wczesnym popołudniem. Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki. 

14-latek nie ustąpił pierwszeństwa

Funkcjonariusze ustalili, że 14-latek jadący hulajnogą elektryczną wjechał na skrzyżowanie, nie ustępując pierwszeństwa nadjeżdżającej skodzie. Doszło do zderzenia. Uderzenie było na tyle silne, że uszkodzeniu uległa szyba czołowa osobówki.

Na szczęście zarówno kierowcy, jak i nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Chłopiec z drobnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, jednak jeszcze tego samego dnia wypisano go do domu. Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Jak się okazało, 14-lat spożywał wcześniej alkohol.

28-letni kierowca skody był trzeźwy. Wynik badania 14-letniego kierowcy hulajnogi wskazał stan po użyciu alkoholu. W wyniku tego zdarzenia, kierujący jednośladem doznał niegroźnych obrażeń i jeszcze tego samego dnia został wypisany ze szpitala do domu.

- relacjonują funkcjonariusze.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. Jak podkreślają funkcjonariusze, hulajnoga elektryczna to nie zabawka. Wymaga znajomości przepisów i odpowiedzialności – tak jak każdy inny pojazd poruszający się po drogach publicznych.

Apel o ostrożność

Policjanci przypominają, że osoby w wieku 10–18 lat mogą kierować hulajnogą elektryczną wyłącznie posiadając kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Osoby poniżej 10. roku życia nie mogą korzystać z hulajnogi elektrycznej w przestrzeni publicznej – nawet pod opieką dorosłych.

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad: jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachowanie szczególnej ostrożności,  ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

Ponadto, hulajnogą nie wolno przewozić innych osób, zwierząt czy ładunku, ani też poruszać się nią będąc pod wpływem alkoholu.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Hulajnoga może być szybkim i wygodnym środkiem transportu, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z niej świadomie i odpowiedzialnie. 

– przypomina Komenda Powiatowa Policji w Nisku.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama