Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Nawałnice na Podkarpaciu. Ponad 1,2 tys. interwencji po burzach; uszkodzonych ok. 200 dachów

Podziel się
Oceń

Podkarpaccy strażacy mają za sobą wyjątkowo pracowitą dobę. Jak poinformował st. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, do tej pory odnotowano już blisko 1200 wyjazdów do usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły nad regionem. Silny wiatr uszkodził niemal 200 dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Cztery osoby zostały ranne.

- Najwięcej interwencji odnotowaliśmy do tej pory w powiatach łańcuckim, przeworskim, stalowowolskim i krośnieńskim – poinformował st. bryg. Marcin Betleja. w komunikacie przesłanym do mediów. 

- Strażacy usuwali głównie połamane drzewa i konary z dróg i chodników. Pomagali również zabezpieczyć ok. 200 dachów, które zostały uszkodzone przez silny wiatr - dodał. Zastrzegł, że są to dane szacunkowe, które mogą się zmienić.

We wtorek rano bez prądu na Podkarpaciu było jeszcze ok. 12,5 tys. odbiorców, najwięcej w rejonie Rzeszowa, Łańcuta, Mielca, Przemyśla i Jarosławia. Jak podał Czanerle, w poniedziałek w kulminacyjnym momencie bez prądu w województwie było ok. 80 tys. odbiorców.

W wyniku nawałnic ucierpiały cztery osoby. W powiecie krośnieńskim na jednego z mieszkańców spadła dachówka, natomiast w powiecie mieleckim zerwana została linia energetyczna, co doprowadziło do porażenia prądem jednej osoby. W powiatach leżajskim i przemyskim drzewa przewróciły się na samochody, w wyniku czego dwie osoby zostały ranne. Wszystkie osoby poszkodowane trafiły do szpitali, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Akcje służb ze sztabu kryzysowego w Łańcucie koordynowała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Zobacz zdjęcia ze akcji strażaków:

W poniedziałek przeprowadzono również profilaktyczną ewakuację trzech obozów harcerskich, dwóch na terenie powiatu kolbuszowskiego i jednego z terenu powiatu leżajskiego. W sumie ponad 200 osób zostało ewakuowanych do pobliskich szkół, gdzie spędziły noc.

We wtorek IMGW wydał również ostrzeżenia dla Podkarpacia dotyczące burz i intensywnych opadów deszczu. Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojciech Czanerle stwierdził, iż mieszkańcy regionu powinni śledzić prognozy i ostrzeżenia, które są publikowane m.in. na stronie WCZK. 

W Powiecie rzeszowskim znaczne ślady działania żywiołu odnotowano w Dynowie i okolicach. Czytelnik Marek przesłał nam zdjęcia z dynowskiego cmentarza oraz z okolic Rynku. Zobacz zdjęcia: 

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama