Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Samochód utknął w błocie pod wiaduktem S19

Podziel się
Oceń

W poniedziałkowy wieczór, 7 lipca, przez Podkarpacie przeszły gwałtowne burze, które spowodowały liczne utrudnienia w regionie. Jednym z miejsc dotkniętych przez żywioł była miejscowość Wyżne w gminie Niebylec, gdzie pod budowanym wiaduktem trasy S19 samochód osobowy utknął w błocie.
Samochód utknął w błocie pod wiaduktem S19

Źródło: OSP Wyżne

Około godziny 19:00 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyżnem zostali wezwani do tej interwencji. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie drogi oraz spływ błota z nasypu inwestycji drogowej, co uniemożliwiło przejazd i doprowadziło do ugrzęźnięcia pojazdu. Działania ratownicze były utrudnione przez trudne warunki terenowe. Przez pewien czas droga była całkowicie nieprzejezdna.

Skutki burz na Podkarpaciu

Burze, które przeszły przez region, wyrządziły szkody także w innych powiatach. Do godziny 21:00 podkarpacka straż pożarna odnotowała aż 252 interwencje związane z usuwaniem skutków nawałnic. Największe zniszczenia wystąpiły w powiatach przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim, jarosławskim i przemyskim. Uszkodzonych zostało co najmniej 80 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych domów, piwnic i posesji.

Ranni i ewakuacje

W wyniku burz trzy osoby zostały ranne, w tym jedna przygnieciona przez drzewo. W powiecie przeworskim konieczna była ewakuacja mieszkańców z czterech domów. Wieczorem ponad 10 tysięcy gospodarstw pozostawało bez prądu z powodu uszkodzeń linii energetycznych i słupów.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Burze, które przeszły przez Podkarpacie, pokazały, jak groźne mogą być skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a szybka reakcja służb ratunkowych pozwoliła ograniczyć straty i pomóc poszkodowanym mieszkańcom regionu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama