Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Ruszyły prace pod budowę łącznika ul. Wierzbowej i Kopisto

Podziel się
Oceń

Mimo protestów ze strony mieszkańców ruszyła budowa drogi łączącej al. Kopisto z Wierzbową. Dla miasta jest ona jednym z priorytetów, ponieważ ma usprawnić ruch samochodowy w centrum.
  • Źródło: UM Rzeszów
Ruszyły prace pod budowę łącznika ul. Wierzbowej i Kopisto

Autor: Łukasz Kotulak

Początek grudnia firma Matbud rozpoczęła pierwsze prace przygotowawcze pod budowę drogi łączącej al. Kopisto z Wierzbową. Obecnie trwa tam wycinka drzew oraz wyrównywanie terenu.

- Trwa tam także przezbrajanie sieci podziemnych, ściąganie zewnętrznej warstwy ziemi oraz wyburzenia ogrodzeń - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Inwestycja to jeden z priorytetów

Budowa tej drogi była zapowiadana przez władze miasta już od paru lat. W zamyśle ma ona usprawnić ruch samochodowy w ścisłym centrum miasta.

- Jej budowa pozwoli na odciążenie ruch na ulicach takich jak Rejtana, jak i Targową i Szopena - dodaje Chłodnicki.

Według planów droga ma mieć 700 metrów długości. Jezdnia ma być szeroka na 7 metrów i składać się z dwóch pasów ruchu. Oprócz tego ma powstać także chodnik szeroki na dwa metry czy też ścieżek rowerowych. Konieczne będzie także m.in. postawienie oświetlenia oraz stworzenie miejsc parkingowych.

Jednak to nie koniec udogodnień dla mieszkańców związanych z tą inwestycją. W jej ramach planowane jest także przebudowa skrzyżowania łączącej ul. Podwisłocze oraz Kopisto. Ma tam powstać nowa sygnalizacja świetlna, która będzie adekwatna do ruchu panującego w rejonach tamtejszych ulic. Do tego planowana nowa droga ma być poszerzona na wlocie na al. Kopisto do 5 pasów. Ponadto na skrzyżowanie z ul. Wierzbową nowa ulica będzie mieć 3 pasy ruchu.

Budowa mimo protestów mieszkańców

Inwestycja od początku budziła kontrowersje wśród tamtejszych mieszkańców. Nie chcieli oni pozwolić na kolejne wycinanie drzew w tamtejszej okolicy. Napisano nawet w tej sprawie petycje do Ratusza.

Miasto jednak postanowiło na nie nie zważać. Jak postanowili, tak zrobili. Miała być budowa nowej drogi, to jest.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama