Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Ponad osiem tysięcy nowych roślin w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Jesień w Rzeszowie upływa pod znakiem zielonych inwestycji. Do końca listopada w przestrzeni miejskiej pojawi się ponad osiem tysięcy nowych roślin. Wśród nich drzewa, krzewy, byliny, trawy oraz rośliny cebulowe.
Ponad osiem tysięcy nowych roślin w Rzeszowie

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Obecnie trwa pierwsza tura nasadzeń, w ramach której posadzonych zostanie ponad 600 drzew. Wśród nich znalazły się m.in. lipy, graby, buki, dęby, klony, jarzęby, platany, świerki i tulipanowce, a także drzewa owocowe – wiśnie i jabłonie.

Nowe drzewa pojawiają się zarówno w parkach, na skwerach i zieleńcach, jak i w pasach zieleni przy głównych ulicach miasta. Rośliny będą zdobić m.in. okolice ulic Krakowskiej, Błogosławionej Karoliny, Witosa, Czudeckiej, Wojtyły i Armii Krajowej. Wszystkie nowe drzewa są sadzone w systemie napowietrzająco-nawadniającym i objęte trzyletnią gwarancją.

Zakończenie tego etapu prac zaplanowano na koniec listopada.

Miasto przygotowuje już kolejny przetarg, w ramach którego do końca sezonu posadzonych zostanie jeszcze ponad 7 tysięcy roślin. Wśród nich znajdą się głównie krzewy, byliny, trawy i rośliny cebulowe, ale nie zabraknie również kolejnych drzew.

Nowa roślinność pojawi się m.in. w Parku Papieskim, przy ulicach Kilara, Żeromskiego, Grottgera oraz w nowym sadzie owocowym, który powstaje przy ul. Zajęczej na osiedlu Baranówka.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Jak już podĵął taką decyzję to niech zabierze swoich popleczników których zatrudnił po znajomości Data dodania komentarza: 15.06.2026, 18:55 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Lekarka miała gabinet w którym za pieniądze robiła to czego nie zrobiło państwo bo kościół zabronił Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Odkopano już 30 płodów w Lutoryżu . Radio ESKA o kulisach przesłuchania, a mieszkańcy dla Halo Rzeszów: „To podziemie aborcyjne? Skąd tyle zwłok?!” Autor komentarza: brzeszczotuńcio Treść komentarza: Masakra. Tak beztefleksyjnie mordować bezbronne dzieci w życiu płodowym. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:47 Źródło komentarza: Wykopano ludzkie szczątki pod Rzeszowem! Dziennikarze donoszą o ciałach trzynastu płodów Autor komentarza: Licealista Treść komentarza: Znalazłem ten artykuł przypadkiem. Ten tzw. Ksiądz ( książę) był kiedyś proboszczem w parafii w DUBIECKU. Uczył religii w szkole. Jego podejście do młodzieży było tragiczne, podpadało pod psychiczne znęcanie. Oczywiście w szkole nikt nie reagował, od nauczycieli po Dyrekcję . Nie wspominając o jego szemranych interesach. Zachowywał się jak biznesmen, któremu wszystko wolno . Tak właśnie wygląda KK w Polsce. Tragedia!!! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:50 Źródło komentarza: Czy ksiądz z Żołyni prowadzi działania mafijne? Lista dla proboszcza Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama