Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

80 lat historii, wspomnień i wzruszeń. Jubileusz Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Podziel się
Oceń

W Trzcianie koło Rzeszowa odbyły się uroczystości z okazji 80-lecia istnienia Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych. Obchody jubileuszu zgromadziły uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz przedstawicieli władz samorządowych, którzy wspólnie uczcili długą i bogatą historię placówki.
80 lat historii, wspomnień i wzruszeń. Jubileusz Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Autor: Powiat Rzeszowski

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym pochodem, po którym uczestnicy wzięli udział we wzruszającej mszy świętej. Następnie nastąpiło symboliczne odsłonięcie tablicy pamiątkowej, upamiętniającej 80 lat szkolnictwa zawodowego w Trzcianie.

Jednym z najbardziej poruszających punktów obchodów był spektakl przygotowany przez uczniów szkoły. W artystycznej formie opowiedzieli oni o tym, co tak naprawdę tworzy szkołę – nie mury, ale ludzie: nauczyciele, uczniowie i relacje, które na przestrzeni lat łączyły kolejne pokolenia. Przedstawienie stało się hołdem dla tych, którzy przez osiem dekad budowali wspólnotę tej wyjątkowej placówki.

Jubileusz był też okazją do spotkań absolwentów z dawnymi wychowawcami i nauczycielami. Wiele wspomnień powróciło podczas rozmów, uścisków i wspólnego Balu Absolwentów, który zakończył dzień pełen wzruszeń i dumy.

Z okazji jubileuszu gratulacje całej społeczności szkolnej złożyli goście specjalni, w tym m.in. senator Józef Jodłowski, dyrektorzy biur poselskich Ewy Leniart i Adama Dziedzica - Krystian Pasternak i Dominik Błaszczyk, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg oraz oczywiście pracownicy Powiatu Rzeszowskiego, czyli organu prowadzącego szkołę, wyrażając uznanie dla dorobku placówki oraz życząc kolejnych lat sukcesów, rozwoju i licznych pokoleń absolwentów, którzy z dumą będą nieść w świat wartości wyniesione z tej szkoły.

Wójt Dawid Homa. fot. Gmina Świlcza

Wyrazy uznania i życzenia popłynęły także od przedstawicieli Gminy Świlcza, na terenie której znajduje się placówka, z Wójtem Dawidem Homą na czele. Ten ostatni w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie szkoły dla lokalnej społeczności i całego regionu.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: SZOKUJĄCE USTALENIA DZIENNIKARZY: GANGSTERZY OD PODKARPACKICH AGENCJI TOWARZYSKICH BYLI AGENTAMI POLSKICH SŁUŻB! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama