Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Miasto Rzeszów partnerem akcji „Dzieciństwo bez przemocy”

Podziel się
Oceń

32 proc. polskich dzieci doświadcza przemocy ze strony bliskich dorosłych, a aż 66 proc. ze strony rówieśników. Uwagę na ten problem i konieczność przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci zwraca ogólnopolska kampania społeczna „Dzieciństwo bez przemocy”. Włączyło się w nią Miasto Rzeszów.
Miasto Rzeszów partnerem akcji „Dzieciństwo bez przemocy”
20.06.2023. Rzeszow. Widok z wiezkowca KrakoVska. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Autor: Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszow

Co będzie się działo w Rzeszowie i regionie? Planowane są m.in. kampania outdoorowa, przesłanie materiałów edukacyjnych do ponad tysiąca szkół podstawowych, blisko 200 Ośrodków Pomocy Społecznej i niemal 200 gmin, a także lokalne warsztaty i wydarzenia. Tematyce przeciwdziałania przemocy wobec dzieci poświęcone będą również dwie konferencje na ten temat 7 i 19 listopada.

Kampania trwa do 19 listopada, czyli do Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce, w tym także w Rzeszowie, będą podświetlane na czerwono.

Akcja jest organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz organizacje z Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem natomiast jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Honorowego patronatu z kolei podjęli się Marszałek Sejmu RP, Ministra ds. Równości i Prezydent m.st. Warszawy. Miasto Rzeszów jest partnerem kampanii realizowanej w województwie podkarpackim przez Fundację PRO-FIL.

Każde dziecko ma prawo do bezpiecznego, szczęśliwego dzieciństwa. Dlatego angażujemy się w kampanię, by dostarczać wiedzę, narzędzia i realne wsparcie instytucjom i rodzinom

– podkreśla Marcin Mołoń, Prezes Zarządu rzeszowskiej Fundacji PRO-FIL. 

Prowadzimy także otwarte w tym roku Centrum Pomocy Dzieciom w Rzeszowie – to kolejny krok w budowaniu systemu ochrony najmłodszych.

Nasze działania koncentrują się na: uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce, wspieraniu tych, którzy reagują na przemoc wobec nich, promowaniu idei uważnego rodzicielstwa i promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem 

– dodaje Edyta Rzewuska, Marketing&PR Manager z Fundacji PRO-FIL.

Jak włączyć się w kampanię? Poprzez:

1. Rejestrację udziału instytucji w kampanii – na stronie:
- https://dziecinstwobezprzemocy.pl/jak-dolaczyc-2025/

2. Promowanie kursu e-learningowego „Reaguj!” – to bezpłatne, praktyczne narzędzie pokazujące, jak skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci:
- https://reaguj.powergam.com/

3. Podpisanie manifestu – wspólnie powiedzmy NIE przemocy wobec dzieci:
- https://fdds.pl/manifest.html

4. Śledzenie i promowanie tegorocznych webinarów i lekcji online, poświęconych rozpoznawaniu przemocy, wspieraniu dzieci i rozwijaniu kompetencji wychowawczych:
- https://dziecinstwobezprzemocy.pl/webinary-i-lekcje-2025/

Informacje o kampanii dostępne są na stronie internetowej www.dziecinstwobezprzemocy.pl

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: Odlot. Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla katolików czytających ze zrozumieniem. Dla katolikow inaczej, może normalniej czytających, kompletna bzdura. A dla całej reszty, w tym mnie, kliknięcie po to, aby przekonać się co znowu obca służba odjaniepawliła. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:32 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Daniel W. Treść komentarza: Chłop w sukience ma mi mówić, kiedy mogę zjeść kawałek kiełbasy? :) Ludzie! Gdzie my żyjemy? A jak jestem zameldowany w Warszawie, a mieszkam w Rzeszowie to mogę skubnąć? :) Cyrk objazdowy... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: CHWDP Treść komentarza: A może nie warto i czas zakończyć wspieranie Banderowskiej Upadliny?! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:05 Źródło komentarza: Uderzmy w Rzeszów i zobaczmy, co się stanie”. Szokujące słowa rosyjskiego propagandysty wywołały burzę
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama