Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Poznaj tegorocznych nominowanych!

Rusza głosowanie na „Osobowość Rzeszowa 2025"

Podziel się
Oceń

Przed nami druga edycja plebiscytu, w którym to mieszkańcy decydują, kto zasłużył na miano najbardziej inspirującej postaci miasta w 2025 roku. Sportowcy, społecznicy, lekarze, pedagodzy i ludzie wielkiego serca – spośród nich już teraz możemy wybrać osobę, której historia i zaangażowanie najbardziej poruszają wyobraźnię i serca mieszkańców Rzeszowa.

Start plebiscytu „Osobowość Rzeszowa 2025”

Od poniedziałku, 15 grudnia, mieszkańcy Rzeszowa mogą oddawać swoje głosy w drugiej edycji plebiscytu „Osobowość Rzeszowa”. To inicjatywa, której celem jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych dla miasta – pełnych energii, pasji i zaangażowania, inspirujących innych oraz realnie wpływających na rozwój lokalnej społeczności. Głosowanie potrwa do 12 stycznia 2026 r. i jest bezpłatne, a każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz, na stronie: osobowosc.erzeszow.pl.

Kiedy poznamy zwycięzcę?

Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali 13 stycznia 2026 r. W tym roku Kapituła – na podstawie zgłoszeń mieszkańców – wyłoniła sześć wyjątkowych osób: Annę Wielgosz, czołową lekkoatletkę i ambasadorkę Rzeszowa na arenie krajowej i międzynarodowej; Michała Drozda, wszechstronnego fotografa, znanego z kreatywnego podejścia i znakomitego warsztatu; dr. n. med. Zbigniewa Wlazło, lekarza z 65-letnim stażem, który mimo 92 lat wciąż przyjmuje pacjentów jako wolontariusz; Wiesława Ptaszka, mecenasa i filantropa od lat wspierającego rzeszowski sport; Grzegorza Pomesa, pedagoga pracującego od 1998 roku z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu; oraz Monikę Barłowską-Kuchar, jedną z kluczowych postaci Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W pierwszej edycji plebiscytu tytuł zdobyła Dagny Mikoś.

Po co jest ten plebiscyt?

Organizatorzy podkreślają, że plebiscyt to nie tylko forma uhonorowania wyjątkowych osób, lecz także sposób na budowanie więzi społecznych i docenienie tych, którzy często działają „po cichu”, zmieniając miasto na lepsze. To mieszkańcy Rzeszowa decydują, kto otrzyma zaszczytny tytuł – bo, jak przypominają organizatorzy, „Osobowość Rzeszowa drzemie w każdym z nas”. Inicjatywę wspierają m.in. TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów oraz „Nowiny”.

Harmonogram głosowania i etapów

Harmonogram plebiscytu przedstawia się następująco: od 21 października do 3 grudnia 2025 r. przyjmowane były zgłoszenia kandydatów, w dniach 4–7 grudnia obradowała Kapituła, a od 8 do 14 grudnia ogłoszono nominacje. Głosowanie trwa od 15 grudnia 2025 r. do 12 stycznia 2026 r., zaś od 13 do 31 stycznia przewidziano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Kto zasiada w Kapitule?

W skład Kapituły wchodzą:
Kamil Czyż – przewodniczący, dyrektor Wydziału Marki Miasta UM Rzeszowa;
Danuta Wojnar-Płaza – przewodnicząca Rzeszowskiej Rady Seniorów;
Tomasz Kuliberda – przewodniczący Społecznej Rady Kultury;
Grzegorz Stęchły – przewodniczący Rzeszowskiej Społecznej Rady Sportu;
Marcin Pawlak – dyrektor TVP Rzeszów;
Janusz Wołcz – redaktor naczelny Radia Rzeszów;
Stanisław Sowa – redaktor naczelny „Nowin”.

Kto może zostać Osobowością Rzeszowa?

Kandydatem do tytułu „Osobowość Rzeszowa” może zostać każda pełnoletnia osoba, która spełnia co najmniej jedno z następujących kryteriów: promuje Rzeszów, otwartość, tolerancję i wartości demokratyczne; działa na rzecz kultury, nauki lub biznesu; angażuje się w rozwój samorządu lub społeczeństwa obywatelskiego; wspiera lokalną społeczność lub prowadzi działalność charytatywną. Głosowanie trwa – każdy głos ma znaczenie. To dobry moment, by dołączyć do mieszkańców, którzy chcą wyróżnić osoby inspirujące i ważne dla naszego miasta, i zdecydować, kto zostanie „Osobowością Rzeszowa 2025”.

 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Resoviak 13.12.2025 22:12
Osobowość?! Dobre! :):):)Miasto oszołomów, zlodzieji, banderowców i cwaniaków ze wsi!

prorok 15.12.2025 08:51
i co najlepsze ,te wszystkie osoby mieszkają na Wyspiańskiego

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Szokujące ustalenia dziennikarzy: gangsterzy od podkarpackich agencji towarzyskich byli agentami polskich służb! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama