Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Dwa brązowe krążki Mistrzostw Polski dla zawodników "Wisłoka"

Podziel się
Oceń

Rzeszowski Klub Bokserski "Wisłok" wraca z Gdańska z kolejnymi sukcesami. Podczas Mistrzostw Polski, jego reprezentanci wywalczyli dwa brązowe medale, potwierdzając tym samym wysoką formę i ugruntowaną pozycję klubu na krajowej scenie bokserskiej.
Dwa brązowe krążki Mistrzostw Polski dla zawodników "Wisłoka"

Autor: RKB „Wisłok” Rzeszów

Na podium stanęli Wiktoria Michalik oraz Michał Akoto-Ampaw, którzy rywalizowali w najważniejszej w Polsce imprezie pięściarskiej. Ta pierwsza sięgnęła po brąz w limicie 57 kg, zaś jej klubowy kolega zdobył medal w kategorii do 60 kg. Oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując charakter i sportową dojrzałość.

Podczas turnieju w Gdańsku narożnikiem "Wisłoka" dowodził trener Oskar Nguyen Van, wspierany przez trenera Daniela Lalewicza oraz Michała Akoto-Ampawa. Jak podkreślają członkowie RKB, sztab szkoleniowy po raz kolejny odegrał kluczową rolę w przygotowaniu zawodników do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zdobyte przez Michalik i Akoto-Ampawa medale to już czwarty i piąty krążek "Wisłoka" w bieżącym roku. Klub rozpoczął bowiem sezon od brązowego medalu Krystiana Sokołowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii do 40 kg. Kolejne sukcesy dołożyła Izabela Basamon, wicemistrzyni Polski juniorek w limicie 60 kg oraz druga zawodniczka Międzynarodowego Pucharu Polski U-17. Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w wadze do 55 kg zdobył również Tymoteusz Jakubowski.

Łącznie pięściarze "Wisłoka" wywalczyli 44 punkty w systemie sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak dodają przedstawiciele klubu, regularne starty we wszystkich imprezach mistrzowskich w kraju oraz udział drużyny w Polskiej Lidze Boksu są potwierdzeniem stabilnego rozwoju i jakości sportowej "Wisłoka".

Przed rzeszowskim zespołem jeszcze jedno ważne wydarzenie w tym sezonie. W piątek, 19 grudnia o godzinie 20:00, Wisłok rozegra ostatni mecz sezonu Polskiej Ligi Boksu, podejmując w hali ROSiR drużynę Team CKB Potężnie Ciechocinek. Bilety na to spotkanie dostępne są w Morgan Pub Rzeszów.

Klub zaprasza kibiców do wsparcia i wspólnego zakończenia ligowych zmagań, podkreślając, że projekt sportowy "Wisłoka" to konsekwentnie realizowana wizja z realnymi efektami na ringu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: SZOKUJĄCE USTALENIA DZIENNIKARZY: GANGSTERZY OD PODKARPACKICH AGENCJI TOWARZYSKICH BYLI AGENTAMI POLSKICH SŁUŻB! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama