Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Rzeszów na drogach

Rzeszów: pijana kierująca Audi uderzyła w znak drogowy na Krakowskiej

Podziel się
Oceń

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. 34-letnia kierująca Audi miała ponad 3 promile alkoholu, a uszkodzony znak drogowy doprowadził do zniszczenia jeszcze dwóch aut.

Zdarzenie na jednej z głównych ulic Rzeszowa

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w Rzeszowie, na ul. Krakowskiej w wtorek ok godz. 19. Jak wynika z ustaleń policjantów, 34-letnia kobieta kierująca Audi jechała w kierunku ul. Okulickiego, gdy najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy ustawiony na pasie zieleni.

Choć sytuacja wyglądała poważnie, najważniejsza informacja jest taka, że w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Interweniujący funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie przed godz. 19 i na miejscu rozpoczęli wyjaśnianie dokładnych okoliczności kolizji.

Czytaj również:

Uszkodzony znak zniszczył także dwa inne auta

Policyjne ustalenia wskazują, że siła uderzenia była na tyle duża, iż uszkodzony znak drogowy został odrzucony i doprowadził do uszkodzenia dwóch pojazdów jadących z przeciwnego kierunku. To pokazuje, jak nieprzewidywalne i groźne mogą być skutki utraty kontroli nad samochodem, zwłaszcza na ruchliwej ulicy w granicach miasta.

Sprawą zajęli się policjanci ekipy wypadkowej ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze wstępnie odtworzyli przebieg zdarzenia i sprawdzili stan trzeźwości kierującej.

Czytaj również: 

Ponad 3 promile alkoholu i poważne konsekwencje

Badanie wykazało, że 34-letnia mieszkanka regionu miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. To poziom świadczący o skrajnym braku odpowiedzialności za kierownicą i ogromnym zagrożeniu dla innych uczestników ruchu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, taka sytuacja może oznaczać również dalsze konsekwencje, w tym utratę uprawnień do kierowania i obowiązek pokrycia strat związanych z uszkodzeniem mienia.

Zdarzenie z ul. Krakowskiej to kolejny przypadek, który przypomina, że problem jazdy po alkoholu wciąż pozostaje realnym zagrożeniem także w Rzeszowie. Nawet jeśli tym razem nikomu nic się nie stało, finał mógł być znacznie tragiczniejszy.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo. W miejskim ruchu, gdzie natężenie pojazdów jest duże, wystarczy chwila, by doprowadzić do dramatu.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama