Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Przybyszówka mobilizuje mieszkańców przed głosowaniem w RBO. Stawką przebudowa trybun i jubileuszowy piknik

Podziel się
Oceń

Na osiedlu Przybyszówka trwa mobilizacja przed głosowaniem w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2027. Mieszkańcy mogą wesprzeć przebudowę trybun na stadionie KS Przybyszówka oraz organizację pikniku z okazji 80-lecia klubu.
Przybyszówka mobilizuje mieszkańców przed głosowaniem w RBO. Stawką przebudowa trybun i jubileuszowy piknik

Autor: KS Przybyszówka

Głosy oddawać można do 4 czerwca. Przypomnijmy, że modernizacja stadionu rzeszowskiego klubu znajduje się na liście do głosowania pod numerem 61 w kategorii II. Z kolei organizacja jubileuszowego pikniku widnieje w kategorii III jako projekt numer 114.

Lepsze warunki dla kibiców

Choć KS Przybyszówka rozgrywa aktualnie swoje mecze w lokalnej klasie A, to jednak może się on poszczycić dość długą historią. Przedstawiciele klubu w rozmowie z Halo Rzeszów przypominają, że działa on nieprzerwanie od 1947 r. i praktycznie od samego początku oparty jest on przede wszystkim na działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Społeczny charakter klubu przekłada się jednak na jego ograniczone zdolności finansowe. Szczególnie widać to po stadionie, którego stan z roku na rok ulega pogorszeniu. 

– Przez stadion codziennie przewija się dziesiątki zawodników, począwszy od najmłodszych pięciolatków, aż do grupy Oldboys. Trybuny swoje już przeszły, co widać na załączonych zdjęciach – mówi Jakub Bieleń, trener grup młodzieżowych i zawodnik KS Przybyszówka.

I faktycznie, patrząc na zdjęcia działaczy, można zauważyć, iż obiekt, a zwłaszcza jego trybuny, znajduje się w fatalnym stanie.

fot. KS Przybyszówka

Sytuacja ta jest trudna, gdyż, jak podkreśla Bieleń, rozwój klubu przekłada się na coraz większe zainteresowanie jego meczami. Przychodzący na stadion kibice muszą jednak często siadać na zniszczonych ławkach i pośród chwastów.

– Mamy aż 8 drużyn młodzieżowych z poszczególnych grup wiekowych, które rozgrywają mecze przy ulicy Czyża. Warto również wspomnieć, że drużyna seniorów wywalczyła w tym sezonie już awans do klasy okręgowej, co sprawi, że mecze naszej drużyny będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem. Pozwólmy kibicom oglądać mecze w lepszych warunkach, promujmy rzeszowski sport – apeluje trener.

fot. KS Przybyszówka

Obiekt służy całej okolicy

Przedstawiciele KS Przybyszówka podkreślają też, że użytkownikami stadionu są nie tylko zawodnicy pierwszej drużyny i kibice. Wraz bowiem z rozwojem szkółki rośnie liczba młodych osób, korzystających każdego dnia z infrastruktury sportowej klubu.

fot. KS Przybyszówka

– Nasza szkółka bardzo szybko się rozwija, mamy coraz więcej młodych sportowców w naszej społeczności klubowej, z czego jesteśmy bardzo dumni. Staramy się własnymi siłami dbać o utrzymanie obiektu w stanie jak najlepszym to możliwie, jednak pewnych rzeczy bez wsparcia takich przedsięwzięć jak RBO nie jesteśmy w stanie zrobić – mówi Wojciech Paśko, wiceprezes, trener grup młodzieżowych i zawodnik klubu.

Działacz dodaje, że oprócz osób związanych z KS Przybyszówka, ze stadionu korzystają też okoliczni mieszkańcy, spędzając tam rekreacyjnie czas z bliskimi.

– Infrastruktura stadionu jest ogólnodostępna także dla mieszkańców pobliskich osiedli. Codziennie z obu boisk oraz placu do gry w koszykówkę korzysta wiele osób, w tym rodziny z dziećmi. Tym bardziej zależy nam na bezpieczeństwie, co rodzi konieczność remontu trybun, które z roku na rok są w coraz gorszym stanie – dodaje.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Jak wynika z danych klubu, w szkółce KS Przybyszówka trenuje obecnie ponad 180 dzieci i młodzieży z Rzeszowa i okolic w wieku od 4 do 19 lat. Szkolenie prowadzi kadra posiadająca licencje UEFA.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Licealista Treść komentarza: Znalazłem ten artykuł przypadkiem. Ten tzw. Ksiądz ( książę) był kiedyś proboszczem w parafii w DUBIECKU. Uczył religii w szkole. Jego podejście do młodzieży było tragiczne, podpadało pod psychiczne znęcanie. Oczywiście w szkole nikt nie reagował, od nauczycieli po Dyrekcję . Nie wspominając o jego szemranych interesach. Zachowywał się jak biznesmen, któremu wszystko wolno . Tak właśnie wygląda KK w Polsce. Tragedia!!! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:50 Źródło komentarza: Czy ksiądz z Żołyni prowadzi działania mafijne? Lista dla proboszcza Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Szokujące ustalenia dziennikarzy: gangsterzy od podkarpackich agencji towarzyskich byli agentami polskich służb! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!]
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama