Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Tragiczny wypadek!

Dramat w Przemyślu: karetka zderzyła się z osobówką. Nie żyje 82-letni kierowca

Podziel się
Oceń

Do tragicznego wypadku doszło przed godziną 9 na skrzyżowaniu Alei Wolności z ulicą Zadworzańską w Przemyślu. Po zderzeniu karetki pogotowia z samochodem osobowym śmierć poniósł kierowca auta, a dwóch ratowników trafiło do szpitala na badania.

Tragiczny poranek w Przemyślu

Do wypadku doszło przed godziną 9 na skrzyżowaniu Alei Wolności z ulicą Zadworzańską w Przemyślu. Zderzyły się tam karetka pogotowia i samochód osobowy. W wyniku zdarzenia zginął kierowca osobówki.

Jak przekazała młodsza aspirant Karolina Kowalik z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, „policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia i samochodu osobowego, do którego doszło przed godziną dziewiątą na skrzyżowaniu Alei Wolności z ulicą Zadworzańską w Przemyślu”. To właśnie na tym skrzyżowaniu od rana pracowały służby, zabezpieczając miejsce tragedii i prowadząc oględziny.

Jedna ofiara, ratownicy w szpitalu

Najtragiczniejszy bilans tego zdarzenia to śmierć kierującego samochodem osobowym. Mimo podjętych działań nie udało się uratować jego życia. Dwóch ratowników medycznych, którzy jechali karetką, zostało przewiezionych do szpitala na badania. Policja poinformowała również, że kierowca karetki był trzeźwy. To jedna z kluczowych informacji na obecnym etapie postępowania, jednak nie przesądza jeszcze o przyczynach wypadku. Te będą ustalane w toku dalszych czynności procesowych i analizy materiału dowodowego.

Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady, dokumentowali uszkodzenia pojazdów i ustalali przebieg zdarzenia. Takie czynności w podobnych sprawach potrafią trwać wiele godzin, szczególnie gdy chodzi o wypadek śmiertelny z udziałem pojazdu uprzywilejowanego.

Dla kierowców oznaczało to utrudnienia w ruchu w rejonie skrzyżowania Alei Wolności i ulicy Zadworzańskiej. W takich sytuacjach służby apelują o ostrożność, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem i wybieranie objazdów, jeśli tylko jest to możliwe.

Śledczy ustalają przyczyny

Takie zdarzenia pokazują, jak w jednej chwili rutynowy poranek może zamienić się w dramat. Skrzyżowania w centrach miast pozostają miejscami szczególnie niebezpiecznymi, zwłaszcza gdy w ruchu uczestniczą pojazdy uprzywilejowane jadące do interwencji.

To także przypomnienie, że nawet kilka sekund nieuwagi może prowadzić do nieodwracalnych skutków. W Przemyślu śledczy będą teraz odtwarzać dokładny przebieg tragedii. Dla bliskich ofiary i uczestników tego wypadku to jednak przede wszystkim dzień, który zostanie w pamięci na długo.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama