Spotkanie odbyło się w sobotę, 20 czerwca, pod honorowym patronatem starosty rzeszowskiego Krzysztofa Jarosza oraz wójta gminy Świlcza Dawida Homy.
Dzień Seniora w Rudnej Wielkiej to kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej przez członków Stowarzyszenia Wspólnie dla Rudnej Wielkiej. Z czasem wydarzenie stało się lokalną tradycją, w której przygotowanie angażują się wszyscy członkowie organizacji, dokładając swoją część pracy do stworzenia spotkania pełnego życzliwości, integracji i szacunku wobec seniorów.
Seniorzy spotkali się w Rudnej Wielkiej
Podobnie jak w poprzednich latach, Dzień Seniora zgromadził mieszkańców Rudnej Wielkiej i zaproszonych gości. Jak podkreśla Olga Rusin-Przywara, prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Rudnej Wielkiej, wydarzenie miało przede wszystkim wymiar wspólnotowy.
– Spotkanie było okazją do okazania szacunku, wdzięczności oraz pamięci wobec seniorów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i mądrości odgrywają ważną rolę w życiu rodzin i całego społeczeństwa – zaznacza.
Dla samych uczestników była to również możliwość spotkania znajomych, rozmów i powrotu do wspólnych wspomnień. Nie zabrakło uśmiechu, wzruszeń oraz wielu ciekawych rozmów, które sprawiły wszystkim dużo radości.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, m.in. wójt gminy Świlcza Dawid Homa, przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, Tomasz Wojton, radny sejmiku województwa podkarpackiego Marcin Fijołek, przedstawiciel biura poselskiego Adama Dziedzica Ernest Dąbrowski, radny sołectwa Rudna Wielka, Piotr Wanat oraz sołtys i radny Tomasz Salach.

Zdrowie i profilaktyka podczas spotkania
Organizatorzy zadbali nie tylko o część integracyjną, ale również o elementy związane ze zdrowiem i profilaktyką. Przy specjalnie przygotowanym stoisku pielęgniarki z ZOZ nr 2 wykonywały uczestnikom pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.
Na miejscu można było również skorzystać z analizy składu masy ciała. Badanie wykonywał trener personalny przy użyciu specjalistycznego urządzenia, udzielając zainteresowanym wskazówek dotyczących zdrowia i aktywnego stylu życia.
Dodatkową atrakcją były stoiska wystawców. Sklep "Pod zielonym listkiem" promował ekologiczne suplementy diety oraz artykuły wspierające zdrowy styl życia. Uczestnicy mogli także odwiedzić stoisko z miodem z lokalnej pasieki, spróbować różnych rodzajów miodu i poznać ich właściwości.

Wspólne biesiadowanie i śpiewy
Ważną częścią Dnia Seniora było wspólne biesiadowanie. Na stołach pojawiły się domowe ciasta, kawa i herbata, a dużym zainteresowaniem cieszyły się także kaszanka i kiełbaska z grilla.
Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Rudnej Wielkiej, właśnie takie spotkania najlepiej pokazują, jak ważna jest lokalna integracja.
– Wspólne biesiadowanie sprzyjało integracji i tworzyło wyjątkową, rodzinną atmosferę – wskazuje.
Nie zabrakło także wspólnych śpiewów, które zachęciły uczestników do aktywnego udziału w zabawie i wywołały wiele pozytywnych emocji. Spośród obecnych rozlosowano również nagrody, co dostarczyło seniorom dodatkowej radości.
Dzień Seniora w Rudnej Wielkiej stał się więc już niewątpliwie jednym z ważnych lokalnych wydarzeń organizowanych z myślą o najstarszych mieszkańcach.
– Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Rudnej Wielkiej. Do zobaczenia za rok! – podsumowuje nasza rozmówczyni.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, gościom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania.




Napisz komentarz
Komentarze