Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Projekt Elektronika dla branży automotive wyróżniony przez NCBR

Podziel się
Oceń

Projekt "Elektronika dla branży automotive" realizowany pod okiem wykładowcy z Politechniki Rzeszowskiej został opisany na łamach prestiżowego Raportu rocznego NCBR 2019.
  • Źródło: informacje prasowe
Projekt Elektronika dla branży automotive wyróżniony przez NCBR
Projekt Elektronika dla branży automotive wyróżniony przez NCBR

Autor: Politechnika Rzeszowska

Projekt zorganizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na projekty wspierające rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego był realizowany od 1 stycznia 2018 do 31 października 2019 r. Wartość projektu wynosiła 2 214 170,44 zł, natomiast kwota dofinansowania 2 147 745,32 zł.

Projekt realizowany był w ramach ścisłej współpracy z firmą Bury z Mielca. Bury Mielec jest dostawcą rozwiązań w zakresie elektroniki użytkowej dla takich potentatów z branży motoryzacyjnej, jak: grupa Volkswagen, Audi, BMW i Mercedes. Głównym celem projektu było nabycie i rozwój kompetencji oraz kwalifikacji kluczowych dla branży motoryzacyjnej przez 40 studentów i studentek drugiego stopnia studiów stacjonarnych kształcących się na kierunku elektronika i telekomunikacja. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem oraz aktywnym udziałem w wykładach prowadzonych przez firmę Bury, a także w wielu szkoleniach organizowanych w ramach projektu.

Jednym z kluczowych efektów realizacji projektu było zatrudnienie w firmie Bury 21 absolwentów kierunku objętego wsparciem. Ponadto osiem kolejnych osób podjęło zatrudnienie w innych firmach, w tym: Aptiv Kraków, LG Wrocław, Talking Things, Geo-Eko Rzeszów i Axtone Kańczuga, co jest dowodem wielkiego sukcesu projektu i utwierdza w przekonaniu, że Politechnika Rzeszowska kształci wysoko wykwalifikowane kadry specjalistów dla przemysłu.

W programie kładziono nacisk nie tylko na rozwój kompetencji czysto inżynierskich, ale także na umożliwienie studentom podnoszenie kwalifikacji językowych, komunikacyjnych, interpersonalnych, zarządczych.

- Oddaliśmy branży moto dobrze przygotowanych i bardziej dojrzałych specjalistów niż ma to zwykle miejsce w tradycyjnej ścieżce kształcenia i zatrudniania absolwentów. Nasi młodzi inżynierowie po stażach odbytych w firmie BURY, bezpośrednim udziale w pracach badawczych i rozwojowych na terenie zakładu, a także serii odbytych szkoleń zaproponowanych głównie przez firmę płynnie weszli w pracę zawodową na swoich stanowiskach. Jesteśmy przekonani, że to świetna inwestycja w rozwój naszego regionu i branży motoryzacyjnej - mówi kierownik projektu dr. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama