Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W Rzeszowie uczczono drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza

Podziel się
Oceń

Na rzeszowskim rynku po raz kolejny zapłonęły znicze. Tym razem zapalono z okazji drugiej rocznicy śmierci Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska.
  • Źródło: radiozet/materiały własne
W Rzeszowie uczczono drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
W Rzeszowie uczczono drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza - Spotkanie ku pamięci Pawła Adamowicza

Autor: Łukasz Kotulak

To był jeden z najtragiczniejszych dni w historii polskiego samorządu. Dwa lata temu, w niedzielę 13 stycznia, podczas Gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenie pojawił się mężczyzna, który wbił nóż w ciało Pawła Adamowicza. Niespełna dzień później do opinii publicznej dotarły tragiczne wiadomości: lekarzom nie udało się uratować życia Prezydenta Gdańska.

Po dwóch latach od tego tragicznego zdarzenia sprawa nadal budzi wiele kontrowersji. Dzieje się to głównie ze względu na fakt, że mimo iż wiadomo, kto jest sprawcą, to Prokuratura nadal nie potrafi nadal zakończyć śledztwa. Swoje postępowanie usprawiedliwia tym, iż nadal nie wiadomo, czy sprawca w momencie popełniania czynu był w pełni poczytalny.

- Niestety dziś mijają 2 lata od śmierci pana prezydenta… Kiedy w nieodległej Norwegii miały miejsce tragiczne wydarzenia, to wtedy jego oskarżenie (Andersa Breivika) i stanięcie przed sądem trwało 9 miesięcy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to działanie na przeciąganie śledztwa, na to, żebyśmy przestali pamiętać. Ma być może także walor polityczny - tak komentowała ten fakt na antenie Radia Zet Aleksandra Dulkiewicz, obecna Pani Prezydent Gdańska, a także była zastępczyni Pawła Adamowicza.

- Paweł Adamowicz w swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. 14 stycznia wyjdźmy na place naszych miast. Zapalmy światła, ustawiając je w kształt serca, podobnie jak dwa lata temu. Niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży - czytamy z kolei na stronie Komitetu Obrony Demokracji.



Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama